Search Button

Ben Hammersley

Trends and Digital Guru, Author and Futurist

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok

Ben Hammersley

Ben Hammersley, internetin ve her yerde hızla çoğalan dijital ağların dünyadaki siyasal, kültürel ve sosyal yapılarda oluşturduğu etkiler üzerinde uzmanlaşmış bir gazeteci, fütürist ve teknoloji bilgesidir. Genel takipçilerine son derece karmaşık teknolojik ve sosyolojik konuları açıklayan Ben, hükümetlere ve şirketlere de danışmanlık yapmakta, tam bir trend ve dijital alem uzmanı olarak bu uluslararası kariyerinin hakkını vermektedir.

Halen Londra Üniversitesi, Goldsmith Yaratıcı ve Sosyal Teknolojiler Merkezi’nde öncel nitelikli dersler veren kürsüde yer almaktadır. Bunun yanı sıra Ben Hammersley, School of Life’da fakülte mensubu, Avrupa Politikalar Merkezi’nde akademisyen ve Digital Jersey Ltd. adlı kuruluşta direktör olarak çalışmaktadır. 2014 yılında Onwards kuruluşunun Genel Müdürlük görevine gelmiştir. Onwards Friend düşük yer yörüngesi ve yüksek irtifalarda platform kurulumu ve bilimsel veri geliştirilmesi üzerine çalışan bir programdır. Hammersley aynı zamanda WIRED derisinde yardımcı editör, British Airways Business Life dergisinde yazar ve BBC’de Freelance çalışan bir gazeteci ve televizyoncudur.

Yakın zamana kadar Doğu Londra Tech City (2011-13) oluşumunda Britanya Başbakanı’nın başdanışmanlığını yapmıştır. Avrupa Üniversite Enstitüsü’nün Küresel Yönetim bölümünde Robert Schuman bursuyla, Avrupa Komisyonu’nun Medya ve İletişim Özgürlüğü grubunun mensubu olarak çalışmalar yapmıştır (2013). Ayrıca Washington D.C kökenli Brookings Institute bünyesinde 21. YY için Güvenlik ve İstihbarat alanında çalışmıştır (2012-13).

Ben Hammersley önde gelen moda ve güzellik markaları için son teknoloji internet stratejileri, tasarım ve üretim metotları geliştirip yöneten SIX Creative adlı firmanın uluslararası yaratıcı ekibinin başında görev yapmıştır. (2010-11).

Hammersley’nin eşsiz başarılarından biri sözlüklere kazandırdığı ‘Podcast’ kelimesidir. Dünya üzerinde çeşitli festivallerde, üniversitelerde, think tank kuruluşları ve büyük şirketlerde konferanslar veren Hammersley, 10 Downing Street adresinde (Britanya Başbakanlığı), Deutsche Telekom’da, Avrupa Komisyonu’nda, Brookings Institute ve Royal Institution’da düzenli aralıklarla konuşmalar gerçekleştirmektedir.

Hammersley British American Project oluşumunun bir parçası, Awesome Vakfı’nın Londra bölümünde yönetim kurulu üyesi, Lovie Ödülleri’nde jüri üyeliği görevini sürdürdüğü Uluslararası Dijital Sanatlar ve Bilimler Akademisi’nin de saygın mensuplarından biridir. Ağustos 2011’de UNAOC yönetim kurulu üyeliği ile onurlandırılmış, Ulusal Medya Müzesi’nin elçiliği görevini almıştır. Ayrıca Kraliyet Enstitüsü bünyesindeki Bilimsel Danışma Kurulu’nda üyelik görevini halen sürdürmektedir. Security Lancaster’da Dış İlişkiler Danışma Kurulu üyesidir.

Hammersley ‘Sonrası İçin Şimdiden Bilmeniz Gereken 64 Şey’ adlı kitabını 2012’de yayınlamıştır. Kitap modern dünyanın yeni kavramlarına ışık tutar niteliktedir. En son kitabı ‘Sonrayı Anlamak için Şimdi: Dijital Geleceğimizi Korkusuzca Karşılayabilmek’ ise 2013’te çıkmış, teknoloji, kültür, iş dünyası ve siyasetteki en yeni fikirlere yönelik bir rehber niteliği taşımaktadır. Kitap internetin esrarengiz yönlerini açığa çıkaran, siber-uzayı deşifre eden ve içinde yaşadığımız devrim çağını bizlere tüm yönleriyle anlatmaktadır.

2014 yılında, BBC World News Ben Hammersley tarafından sunulmak üzere, hepimizi etkileyebilecek küresel tehditler konusunda altı bölümlük büyük bir dizi program hazırlatmıştır. The Open University ve Tern TV işbirliğiyle hazırlanan program, Ben Hammersley İle Siber Suçlar adıyla yayınlanmış, izleyenleri hacking dünyasının karanlık dehlizlerine götürmeyi başarmıştır. Hacking, liderlerin, planlama uzmanları, mühendisler, yer ekipleri ve taşeron para kaçakçılarının içinde bulunduğu ve kompleks birer ticari kuruluş gibi yönetilen bir faaliyet olarak çağımızın süper organize siber suçlularını karşımıza getirmiştir.