Search Button

Dilek Livaneli

Öğretmen

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Dilek Livaneli

“Hangi meslekte olursanız olun, insan işini sevdiği zaman daha üretken olur, daha yaratıcı olur ve asla bahaneler üretmez. Kendimizi değerlendirirken sahip olmadıklarımızla değil, sahip olduklarımızla neler yaptığımıza bakalım.”

Dilek LİVANELİ, Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu, Amasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Sınıf Öğretmenliği yüksek lisans programını bitirdi. Öğretmenlik mesleğindeki on dördüncü yılını çalışan Dilek Öğretmen, 2002 yılından itibaren çeşitli köy okullarında çalışıp sosyal, kültürel ve ekonomi alanında farklı onlarca projeyi hayata geçirmiştir. 2008 yılında Samsun’un Çarşamba İlçesi Kumköy İlkokulu’ndaki görevine Müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak atandı ve halen aynı okulda dört sınıf bir arada tek öğretmen olarak görevini devam ettirmektedir.

2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mesleğinde Fark Yaratan Öğretmen seçilip Samsun’u Türkiye Büyük Millet Meclisi, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nde yılın öğretmeni ünvanıyla temsil etmiştir, 2013 yılında eğitim alanında en idealist kadın ödülüne, bir çok dernek ve sivil toplum kuruluşları tarafından meslek onur ödüllerine layık görülmüştür.

Turkcell Genel Müdürlüğü tarafından “Türkiye’yi Büyüten Dört Kadından Biri”, Türkiye İhracaatçılar Meclisi tarafından “Sıradışı Kadın”, Sabancı Vakfı Tarafından Fark Yaratan Öğretmen, Aydın Doğan Vakfı Tarafından Türkiye’nin Rol Model Öğretmeni olarak seçilmiştir.

Onursal Başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı Küresel Öğretmen Komitesi tarafından, yarışmaya katılan 127 ülke ve 5 bin öğretmen arasından Dünyanın En İyi 50 Öğretmeni arasına seçilen ilk ve tek Türk Öğretmen olup,Küresel Öğretmen Ödülleri’ne aday gösterilmiştir.

Her yıl Dubai’de düzenlenen (Global Education & Skills Forum 2016) Dünya Eğitim Sempozyumunda Türkiye’yi temsil etmiştir.

Ayrıca Türkiye’de biyografisi, meslek yaşantısı ve eğitime adanmışlığı bir belgesel film olarak çekilen ilk öğretmen olmuştur. Çekimleri TRT tarafından tamamlanan “Bir Dilek Yetmez” adlı film 24 Kasım 2015 Tarihinde gösterime girmiştir. TEDxReset’te ”Bir Dilek Yetmez” konulu konuşmasını gerçekleştirmiştir. Halen çeşitli kurum ve kuruluşların toplantılarına konuşmacı olarak katılmaktadır.

Öğretmenlik mesleğine yönelik yüze yakın şiiri bulunmakta ve Çağdaş Drama Eğitimi almış, gönüllü olarak satranç ve bilgisayar vermektedir. Tamamen öğrencilerinin fotoğraflarından oluşan bir albüm koleksiyonu mevcuttur. Evli ve iki çocuk annesidir.