Search Button

Dr. Hans-Dieter Hermann

Almanya Milli Futbol Takımı Spor Psikoloğu

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Dr. Hans-Dieter Hermann

Dr. Hans-Dieter Hermann Alman milli futbol takımı bünyesinde 2004 yılından beri spor psikoloğu olarak görev yapmış ve ekibe Brezilya 2014 FIFA Dünya Kupası’nda da eşlik etmiştir.

Bunun öncesinde Avusturya milli kayak takımı, Alman jimnastikçiler, boksörler ve hokey oyuncuları pekçok diğer sporcu gibi Dr. Hermann eşliğinde müsabakalara hazırlanmıştır.
Dr. Hermann yöneticiler, yüksek performans sergileme zorunluluğu olanlar ve spor takımlarının performans kalifikasyonlarını en iyi seviyeye yükseltmek üzere kurduğu Rhein-Neckar Koçluk ve Yetkinlik Şirketinin Prof. Dr. Jan Mayer ile birlikte kurucusu ve yöneticisidir.

Müşterileri arasında rekabet sporları profesyonelleri ve antrönörler haricinde, politikacılar ve Alman ekonomisinin önde gelen isimleri bulunmaktadır. Saarbrucken Üniversitesi Uygulamalı Bilimler akademisinde daimi profesörlük görevinin yanında Saarland Üniversitesi Spor Bilimleri Enstitüsünde de misafir profesör olarak dersler vermektedir.
2012 Londra ve 2014 Sochi Olimpiyat oyunlarında ZDF’nin (Alman Ulusal Yayın Kanalı) spor psikolojisi uzmanı olarak yer alan ve yayınlara da yorumcu olarak katılan Hans-Dieter Hermann aynı görevi 2016 Rio Olimpiyatlarında da yerine getirecektir.