Search Button

Eddi Anter

Klinik Psikolog, Yazar

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok

Eddi Anter

Uluslararası uzman pazarlamacı olarak 16 sene kendi tekstil ihracat işimi 350 kişilik kadroyla geliştirdim. Avrupa’nın farklı ülkelerinde pazar araştırması yapıp müşteri bulmak ve yaratıcı koleksiyon hazırlamak işimin bir bölümüydü. Deneyimlerimi aynı alanda şirketlere danışmanlık sunarak sürdürüyorum.

Felsefe ve inanç konuları ardından psikoloji alanında uzmanlığımı Amerika’da Nova Southeastern University’de tamamladım. Mental Health Counselor olarak 3 senelik programın son yılı, stajımı yaşlılar, Alzheimer hastalarıyla ve bireysel terapi seansları yaparak bitirdim.

Edindiğim bilgi ve tekniklerle Ben Benim, Farkındalık Hapı, Ben Her Şeyim ve Kesmeşeker Tadına Hayat adları altında 20 kişiden 300 kişiye kadar değişen topluluklara motivasyon eğitimleri ve konferanslar veriyorum. Farkındalık odaklı bireysel görüşmeler de tamamlayıcı unsur oluyor.

İçsel yolculuk kendini tanımak yoludur. Bu yolda ilerlerken deneyimlerimi İnkâr, Kabile, Ben Benim, Kesmeşeker ve Vakitsiz kaybedenler adlı romanlarımda okuyucularla paylaştım.

İnsanın kendisini tanıması kolay gözükse de yolun başında kendisiyle yüzleşmek zor gelir. Kendini sevmek, kendini tanımak ve kendini bilmek adına hazırlanan eğitimde katılımcıların kendi zaaf ve zayıflıklarına ayna tutmak, bunun yanında güçlü taraflarını gösterip farkındalıklarını arttırmak amaçtır. Bu farkındalık hem şahsi, hem aile hem de iş yeri ortamında değişim, gelişim ve dönüşümle fark yaratmaktadır.