Search Button

Greg Lindsay

Aerotropolis: The Way We’ll Live Next (Aerotropolis: Bir Sonraki Hayat Tarzımız) Kitabının Ortak Yazarı

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok

Greg Lindsay

Gazeteci, kentbilimci, fütürist ve konuşmacı Greg Lindsay, Fast Company (Hızlı Şirket) ve Engineering Serendipity (İyi Rastlantıların Mühendisliği) adlı kitapların yazarı ve Aerotropolis: Bir Sonraki Hayat Tarzımız adlı eserin de ortak yazarlarından biridir. Aynı zamanda Connected Mobility Initiative (Birleşik Değişim İnsiatifi) adlı hareketin liderliğini üstlendiği Yeni Kentler Vakfı’nın üyesidir. The Atlantic Council kurumunun Strategic Foresight Initiative (Stratejik Öngörü İnsiyatifi) hareketinin de daimi üyesi olup New York Üniversitesi’nde Rudin Center for Transportation Policy & Management bölümünde misafir öğretim görevlisi, World Policy Institute kurumunda daimi üyedir.

The New York Times, The Wall Street Journal, Bloomberg BusinessWeek, Harvard Business Review, The Financial Times, McKinsey Quarterly, Inc., The Atlantic, Quartz, The New Republic, The Economist Group, The World Economic Forum, European Management Journal, World Policy Journal, Next City, Time, Wired, New York, Slate, Marie Claire Italia, Travel + Leisure, Condé Nast Traveler ve Departures gibi dünyanın en saygın ve tanınmış medya kanal ve kaynaklarında yazıları yayınlanmıştır. Yakın dönemde Fortune dergisi düzenli yazarlarından olup Advertising Age adlı yayında da sorumlu genel yayın yönetmenliği.

Greg Lindsay küreselleşme, inovasyon ve kentlerin geleceği gibi başlıklarda sıkça konuşmaktadır. Yakın dönemde sözkonusu konularda Microsoft Research, McKinsey, ABD Dışişleri Bakanlığı, Kanada Sanat Konseyi ve Venedik Bienalinde konferans vermiştir. Dünya Kentleri ve Kentleşme Zirvesi’nin Dış İlişkiler Konseyi ve Genç Liderler grubuna üyedir. Studio Gang Architects adlı toplulukla beraber the future of suburbia üzerine yaptığı sanatsal çalışma 2012 yılında MoMA çağdaş sanatlar müzesinde sergilenmiştir. Halen çalışma alanlarının kentle kesişmesi, bulut ve dev boyutlu veri konularının keşfi için çeşitli ortaklarla çalışmaktadır. Engineering Serendipity kitabının basılmasında Knight Foundation Vakfının büyük desteğini görmüştür.

The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The Guardian, USA Today, CNN, NPR ve BBC Greg’in gelecekteki kentleşme, teknoloji ve seyahat kültürü konularında uzmanlığını teslim eden yayın kuruluşları arasındadır. Intel, Audi, Ericsson, Samsung, André Balazs Properties ve Chrysler gibi pekçok firma ve kuruluşta danışmanlık yapmıştır.

Illinois Üniversitesi’nden Gazetecilik lisansıyla mezun olan Greg Lindsay Jeopardy! Adlı yarışma programında iki kez şampiyon olmuş ve IBM’in Watson karakteri karşısında yenilgi almayan tek insandır.