Search Button

İpek Darga

Yoga Uzmanı ve Eğitmeni

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok

İpek Darga

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu. İşletme yüksek lisansı yaptıktan sonra 14 yıl profesyonel yöneticilik yaptı.
Amerika’da yaşadığı yıllarda hobi olarak yoga yapmaya başladı. 1992 yılında başlayan bu yoga öğrenciliği, Türkiye’de Yaasc Siddashram Yoga Merkezi’nden Adnan Ananada Siddviho Çabuk’tan, Hindistan’da Airo Bındo Ashram’da İntegral Yoga ve Amerika’da Vinyasa Yoga, Shiva Rea Teacher Training’den aldığı yoga eğitmenliği sertifikalarından sonra yoga eğitmeni olarak devam etti.

İlk Hindistan Siwami Sivananda Vedanta Merkezi’nde olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde yoga ve meditasyon eğitimlerine katıldı.

2005 yılından günümüze birçok yerli ve yabancı kurumsal şirkette ofis yogası dersleri ve öfke yönetimi gibi kişisel gelişim seminerleri veriyor. Şirket sağlık projeleri ve sosyal sorumluluk projeleri yapıyor.

Türkiye’de ilk kez yogayı astroloji ile birleştiren İpek Darga 2012 yılında çıkardığı Yıldızlarla Duruş kitabı ile ilgili çeşitli seminerler vermekte ve konuşmacı olarak görev almaktadır.

Kurucusu olduğu Yoga Darga Yoga Merkezi dışında fizyoterapi merkezi, spor merkezleri gibi kuruluşlarda özel veya grup yoga dersleri vermektedir.

İpek Darga, CTI Coaches Training Institu ve İngiltere Uluslararası Refleksoloji Enstitüsü üyesidir ve Yoga Darga bu konularda yapılan çeşitli seminer ve etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.