Search Button

Mark Stevenson

Author, Speaker, Ideas Generator and Futurist

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Mark Stevenson

Mark Stevenson An Optimist’s Tour of the Future (İyimser Bir Gözle Gelecek Turu) adlı best-seller kitabın yazarı, fikir üreticisi bir fütüristtir. The Wall Street Journal sözkonusu kitabı “zeki ve başdöndürücü” olarak nitelemiş yazarını da ilham verici bir fütürist olarak görmektedir. Mark Stevenson son derece kompleks ve soyut bir konuyu özündeki yoğunluğu değiştirmeden, konuya yabancı kişiler için anlaşılabilir kılmaktadır. Mark’ın en önemli yetkinliklerinden biri budur.

Eleştirel düşünme ve yaratıcı inovasyon için en ideal ortamların oluşturulması için çalışan ve bir tür öğrenme ve eğitim ajansı olan Flow Associates’in kurucularından biridir. Dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan kültür enstitüleri, devlet kurumları, şirketler ve okullar Mark’ın çalışma ortaklarıdır.

Primary Energy Research adlı kurumun daimi fütürologlarından olan ayrıca Mark gelişmekte olan ekonomilerde mobil cihazlar için büyük ölçekli sosyal ağlar kuran Virgin Earth Challenge and Every1Mobile şirketinde danışma kurulunda yer almaktadır.

Mark’ın çeşitli medya kanallarında yer alan profil ve röportajları ABD, Güney Amerika ülkeleri, Avrupa ve Avustralya ve Yeni Zelanda’da yayınlanmıştır. Çok yakın geçmişte The Guardian (Britaya), Brand Eins (Almanya), El Mundo (İspanya), The Wall Street Journal (ABD) and ABC (Avustralya) medya organlarında detaylı ve derin bir şekilde yer alma fırsatı bulmuştur. Ayrıca The Times, The Wall Street Journal, The Guardian, The Economist, The Daily Telegraph ve The New Statesman gibi saygı gazete ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır.

Mark Kraliyet Sanatçılar, Zanaatkarlar ve Ticareti Koruma ve Güçlendirme Topluluğu üyesidir. Dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesini arzulayan insanların biraraya gelerek fikir ve proje ürettiği, esin kaynağı ve işbirliği şansı yakaladığı The League of Pragmatic Optimists (Pragmatik İyimserler Grubu) adlı organizasyonun da parçadıdır.

Mark’ın daha önce stand-up komedyen olarak çalışması muhtemelen hitabetine katkı sağlayan bir tecrübedir. En son The Economist, The US National Space Symposium (ABD Ulusal Uzay Sempozyumu), IBM, Michigan School of Art and Design (Michigan Güzel Santlar ve Tasarım Okulu), Oxford Üniversitesi ve Abbott Healthcare şirketi gibi kurum ve kuruluşların programlarında konuşmacı olarak yer almıştır.

“Mark inanılmaz bir konferans verdi. Nefes kesen konuşması sonunda ayakta alkışlandı. Kocaman salonda çıt çıkmadı, Mark’ı dinleyenler adeta büyülendiler. Tek kelimeyle harikaydı!” – US Space Foundation (ABD Uzay Vakfı)

“Dikkatli ve düşünceli içeriğiyle son derece profesyonel ama aynı zamanda gayet eğlenceliydi. Her zaman tavsiye edeceğiz.” – Parly Company, Güney Afrika Cumhuriyeti

“Mark mükemmel bir konuşmacı, düşünceleri kışkırtan ve son derece eğlenceli. Yıllık toplantımızın açılışını yaptı. Bilgi, mizah, düşünce gücü ve dinleyenlerle temasın ideal karışımı bir program sundu. Hazırlıklı, provalı ve profesyoneldi. Aldığımız tüm geri bildirimler olumluydu. Konferans boyunca da zamanını paylaşmaktan çekinmedi. Kesinlikle tavsiye ediyoruz.” – James & Wells Intellectual Property, ABD