Search Button

Nicklas Bergman

Girişimci, Teknoloji Yatırımcısı ve Fütürist

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Nicklas Bergman

Nicklas Bergman son yirmi yıldır seri bir şekilde girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bu anlamda gelişmekte olan teknolojilerle yeni ortaya çıkan pazarlara yönelik yatırımlar üzerine yoğunlaşmıştır. Fazlasıyla hareketli ve belirsiz teknoloji çevrelerinde yolunu kaybetmeden ilerlemenin verdiği tecrübeyle Bergman, gelecekte bizi bekleyen olguları anlama konusunda tek kelimeyle mükemmel bir rehber olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bergman’ın yoğunlaştığı alanlardan bazıları yeni pazarlara yapılacak yatırımlar, internet ağ hizmetleri, nano teknoloji, bilgisayarlaştırma çalışmaları, yeni materyaller ve yeni medya sanatıdır. Bergman, Volvo Motorlu Araçları’nın Romanya dağıtım ağı, atomic düzeyde hareket üzerine özel patent sahibi olan bir electron mikroskobu şirketi ve 100 milyon doların üstünde yatırım çekmeyi başarmış, İsveç’in kuzeyini canlandırmış olan bir özel kayak tesisinin hem kurucuları hem de yatırımcıları arasında yer almaktadır.

Washington DC merkezli bir Think Tank kuruluşu olan TechCast Technology bünyesinde de danışman olarak görev yapan Bergman toplumların yaklaşan teknoloji devrimiyle nasıl baş edeceğini ve nereye doğru ilerlediğini anlamaya çalışmaktadır. Ayrıca İsveç Lund Üniversitesi’nde başlatılmak üzere olan bir araştırma projesinde yer almak için hazırlık yapmaktadır. Proje, insanlığın teknoloji ve teknolojik gelişimle olan ilişkisini araştırarak bunun spesifik biçimde, önümüzdeki 5 ila 10 yıl için, çoklu disiplinli ve dönüştürücü yeni teknolojilerin iş dünyasına etkilerini mercek altına almak üzere planlanmaktadır.

Dinleyici kitlesine göre hazırlayıp sunduğu konuşmalarından ötürü sahip olduğu haklı gururuyla, her zaman, güvenilir gerçekleri eğlenceli bir şekilde göz önüne seren Bergman’ın dinleyenlerini şaşırtma özelliği bir yana, sunduğu yararlı öngörü ve araçlarla harika bir konuşmacı olduğundan şüphe yoktur.