Search Button

Özlem Güsar

Lüks Marka ve İletişim Danışmanı

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok

Özlem Güsar

“Lüks, Dünya GDP’sinde %50’den fazla büyüdü. En tepedeki ilk 10 markaya baktığımızda 8’inin 100 yılı aşkın olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla günümüzde sürdürülebilirlik adına Lüksten alınacak çok ders var…”

İ.T.Ü Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Özlem Güsar, İşletme İktisadı’nda Uluslararası Yöneticilik programını bitirmiştir.

Procter & Gamble, Turkcell, Boyner Holding ve Garanti Ödeme Sistemleri’nde görev alan Güsar; Advantage Card, Bonus ve Shop & Miles kartlarının konseptinin geliştirilmesinde ve lansmanında üst düzey sorumluklar üstlenmiştir. 2000-2003 yılları arasında Gilan Mücevher’de Genel Müdürlük yapan Güsar; bu dönemde Topkapı Sarayı Hazine Dairesi’nin rönavasyonu ve Gilan’ın New York 5. Cadde’de mağaza açmasında ve dünyaya açılan ilk lüks Türk markası olma projelerinde görev almıştır.

2003 yılında lüks markalar ve tasarım sektörüne hizmet vermek amacıyla Türkiye’nin ilk “Lüks Marka ve İletişim Danışmanlık” şirketini ÖZGÜ ismiyle kuran Güsar özel uçak kiralama şirketlerinden SPA’lara, lüks otellerden saat firmalarına kadar çok geniş bir portföye marka ve iletişim danışmanlık hizmeti vermiştir. Güsar’ın referansları arasında; Gilan ve Swarovski, Boucheron gibi mücevher markaları, Ulysse Nardin, Corum, Bovet, A.Lange&Söhne gibi çok özel saat üreten şirketler, W İstanbul, Hilton gibi 5 yıldızlı oteller, Murad, Sally Hansen, John Frieda, gibi kozmetik devleri; Living Divani, Baxter, Bonaldo ve Has Halı gibi dekorasyon firmaları, Yapı ve Kredi Bankası Crystal Card gibi üst müşteri sınıfına finansal hizmet sunan markalar bulunmaktadır.
Lüks marka yönetimi; satışı ve müşteri memnuniyeti konularında konuşmalar yapan ve workshoplar düzenleyen Özlem Güsar’ın birlikte çalıştığı firmalar arasında Yapı ve Kredi Özel Bankacılık, Denizbank Özel Bankacılık, Borusan Oto (BMW, Mini, Range Rover), Swarovski, Beymen, Kerastase, Yves Saint Laurent, Estee Lauder, Skin Ceuticals, Murad, Sally Hansen, John Frieda, Armaggan, Stefanel ve Darty gibi markalar yer almaktadır. Hürriyet, Milliyet, Sabah gibi gazetelerin ve Fortune, Forbes, Ekonomist gibi dergilerin lüks ile ilgili haberlerinde kaynak olarak başvurdukları Özlem Güsar ayrıca Elle ve Bone dergilerinde mücevher ve lüks yaşam tarzı ile ilgili yazılar yazmakta ve TOG vakfının kaynak yaratma projelerinde gönüllü olarak görev almaktadır.