Search Button

Rüzgar Mira Okan

Kişisel Marka, Stil ve İmaj Yönetimi Uzmanı, Konuşmacı, Danışman

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title

Rüzgar Mira Okan

Kişisel Marka, Stil ve İmaj Yönetimi Uzmanı Rüzgar Mira OKAN ODTÜ’den mezun olmuştur. Kurumsal iş dünyasında mühendislik, satış, pazarlama, satınalma, müşteri yönetimi ve marka alanlarında çalışmıştır. Amerika Georgia State Üniversitesinde Marka ve Algı Yönetimi ve University of Arts London, London College of Fashion’da Moda ve Stil yüksek öğrenimini tamamlamıştır.

Uzman konuşmacı ve danışman olarak; Kişisel Marka ve Algıla(n)ma Yönetimi, Kişisel İtibar, İlk İzlenim, Kurumsal Stil, Marka ve 5 Duyu, Profesyonel İmaj Yönetimi, Kurumsal Temsil, Stil, Renkler ve Kombin, Trendler, Medya Önü Görünüm, Giyim Kültürü, İş Kültürü, Network ve İlişkiler, Nezaket Görgü, İş Dünyasında Kadın Olmak ve Lider İletişiminde Görüntü, Davranış ve İletişim Yönetimi konularında çalışmaktadır. Kişisel Marka, Başarı ve Etki için Giyimin Kodları: Dress Codes, Gusto, Giyinme Sanatı, Renklerin Psikolojisi ve Estetik, Lüks, Yöneticinin Gardırobu, Erkek Giyimi, İş Dünyasında Kadın ve Zarafet özel ilgi konularıdır. Türkiye’de ulusal ve uluslararası birçok büyük marka için çalışmakta, seminer ve eğitimler vermekte, eğlenceli workshoplar düzenlemekte, “entertainspeech” eğlendiren sahne konuşmaları yapmaktadır. QNB Finansbank, Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, ING, Coca Cola, Procter&Gamble, Unilever, Doğuş, Koç, Roche, Novartis, Bayer, Nobel İlaç, Deva İlaç, Ernst&Young, PriceWaterhouseCoopers, Mercedes, Robert Bosch, AvivaSa, Allianz, TRT, Hugo Boss, Türk Telekom, Dışişleri Bakanlığı birlikte çalıştığı kurumlardan sadece bazılarıdır. Profesyonel iş yaşamındaki bir çok yöneticiye, lidere kişisel marka yönetimi, imaj yönetimi, etki ve ikna, sahne kullanımı, stil, gardırop ve alışveriş danışmanlığı hizmetleri sunmaktadır. Bir çok üniversite ve kongrede konuşmacı olarak yer almaktadır. Kurumlara özel filmler çekmekte, kılık kıyafet ve temsil projeleri geliştirmektedir.

Rüzgar Mira OKAN 2011-2016 yılları arasında İstanbul Moda Akademisi’nde akademik olarak, T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylı eğitmen ve danışman olarak Styling, Renk teorisi, kesimler ve kumaşlar, lüks marka stil danışmanlığı, kurumsal stil derslerini vermiştir. Yine 2011-2016 yılları arasında Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programında Profesyonel İmaj Yönetimi, Dress Codes eğitimlerini vermiştir. Boğaziçi Üniversitesi’nde 2014 İlkbahar ve Güz dönemleri boyunca “Corporate Strategy” dersinde Yönetim Kurulu üyesi olarak yer almıştır. Son olarak 2500 kişi katılımla TİM Show Center’da TEDx konuşmacısı ilk stil danışmanı olarak “Stilin Kimyası” üzerine sahne konuşması gerçekleştirmiştir. Rüzgar Mira OKAN “Kendi Stilini Yarat” kitabının da yazarıdır.