Search Button

Akın Saatçi

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Akın Saatçi

”Sitting is new smoking…”

Akın Saatçı, Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümü ardından sporcu bursu ile Boston Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamladıktan sonra Türkiye’ye döndü. Sonrasında Akın Saatçi Personal Trainer olarak çalışmalarda bulundu. Uzun seneler kürek gibi çok ağır bir spor yaptığı için, özellikle dizlerinde, omurgasında ve boynunda ağır sakatlıklar oluştu. Doktorların “ameliyat şart” ve “tekrar spor yapman zor” gibi yorumlarına karşılık tedavisi için Pilates’e başladı. Pilates’in tedavi edici özelliğine ve kuvvet gelişimine faydasını gördükten sonra bütün çalışmalarını ve eğitimlerini Pilates’e yönlendirdi.

Öncelikle en büyük 3 Pilates şirketinden biri olan Balanced Body’den 488 saatlik eğitimini Belçika ve İtalya’da alarak Balance Body’nin Eğitim Direktörü Nora St.John tarafından Venedik’te yapılan bitirme sınavını başarıyla tamamlayarak kıdemli eğitmen oldu. Daha sonra, piyasaların en büyük Pilates eğitim kurumu olan Polestar Pilates’in eğitimlerine katıldı. Polestar Pilates’in Avrupa eğitim direktörü Alexander Bohlander’la birlikte Almanya ve Hollanda’da çalıştıktan sonra Polestar’ın merkezi Miami’de dünyadaki 1 numaralı Pilates eğitmeni ve Polestar Pilates’in kurucusu ve CEO’su Dr. PT. Brent Anderson’la çalıştı. Bu çalışmalardan sonra Polestar Pilates’in Türkiye eğitim sorumlusu oldu ve Polestar’ın Türkiye’deki eğitimlerini düzenlemeye başladı.

MASC Pilates (Management of Anatomy & Sports Culture)
1 Mart 2012’de Akıns Grup Kişisel Gelişim Hizmetleri ve Ürünleri Tic Ltd. Şti’ni kurdu ve “MASC Pilates” adı altında kendi markasını yarattı.

Kürek Spor Özgeçmişi
1996 senesinde kürek sporuna başlayan Akın Saatçi Milli Takıma kadar yükselmiş Türkiye’de ve yurt dışında pek çok başarıya imza attı.

TÜRKİYE
Türkiye Şampiyonaları 10 Defa Türkiye Şampiyonu
Ulusal Yarışlar 73 Altın, 22 Gümüş, 12 Bronz Madalya

DÜNYA
Dünya Kupası 1 Altın, 2 Gümüş Madalya
Balkan Şampiyonası 1 Gümüş Madalya
Uluslararası yarışlar 1 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz madalya

Halen kürek sporuna devam ediyor ve 42 km maraton yarışlarına katılıyor.

Sporun yanı sıra üniversite yıllarında mankenlik ve modellik yapan Akın Saatçi daha sonra oyunculuğa başladı. Pek çok dizide (Kuzey Rüzgarı, Baba Ocağı, Proje13, Adanalı, Deli Saraylı, Yahşi Cazibe, Alemin Kıralı, Uçurum) rol aldı. İyi derecede İngilizce ve orta derecede İspanyolca bilen Akın Saatçı 2014 yılında Survivor Türkiye’ye de katıldı.