Search Button

Ayhan Sicimoğlu | Konuşmacı

Program Yapımcısı, Müzisyen, Gurme

KONUŞMACI PROFİLİ

Ayhan Sicimoğlu

‘’Parmaklarınız ile bileğinizi tutun. İşte nabzınız ve içimizdeki ritm! “Ritm yoksa zaman yoktur, zaman yoksa zaten hiçbir şey yoktur…”

Ayhan Sicimoğlu, ortaokul yıllarında başlayan davul çalma merakı sebebiyle Tarsus Amerikan Koleji’nde katıldığı yarışmalarda birincilikler kazandı. Ritm, onu üniversite yıllarında İngiltere’de Miguel Serigides’e ve sonraları Londra’nın meşhur “White Funk” grubu ‘Kokomo” ile beraber çalmaya kadar götürdü. White Funk tecrübesi sonrası Türkiye’de, Mazhar Fuat Özkan ile beraber kurduğu “İpucu” grubunda “Heyecanlı” adlı parçasını yaptı.

Ardından, İtalya’da tanınmış davulcu Toni Esposito’dan aldığı bir teklif onu Roma’ya sürükledi ve iki sene “La Banda del Sole”, Bennato, ve Pino Daniele ile beraber çalıştı. Müzik, yakasını New York’ta da bırakmadı ve latin klüplerin, radyoların bağımlısı oldu. Hatta Downtown’da tanınmış hoca Johny Rodriguez Senior Workshop’ına katıldı ve bu sayede latin çevrelerde bir hayli dolaştı.

Dünyayı dolaştıkça, yaşama heyecanı ve öğrenme arzusu gün geçtikçe daha da arttı. Yalnızca müziği değil, kurduğu dostlukları ve dünyanın binbir türlü rengini insanlarla paylaşmaya karar verdi.

Türkiye’ye dönüşüyle Açık Radyo’nun matrak programı “Satmayan Plaklar” programına misafir olarak katılması, ona radyoculuk kapılarını açtı. Ardından aynı radyoda “Latin Lover” ve Radyo Oxi-gen’de “Latino Time” başladı.

Eylül 2006’da Doublemoon’dan çıkardığı ve “Koleksiyoncu Albümü” olarak nitelendirdiği “Friends&Family” albümünde Kolombiyalı Rodrigo Rodriguez, Kübalı trompetçi Amik Abdel Guerra Ling Long; Perulu Cesar Correa, Fahir Atakoğlu, Aydın Esen, Özkan Uğur, Uğur Yücel, Mirkelam ve kızı soprano Ayşe Sicimoğlu ile çalıştı. Ünlü DJ Claude Challe albümü “muhteşem bir latin füzyon” olarak nitelendirdi.

Türk ve Dünya mutfaklarından tatları, enfes müzikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri, engin denizlerin altını ve üstünü, kısacası hayatın tüm renklerini İZ TV’de kendine özgü bakış açısı ile Ayhan Sicimoğlu’yla Renkler programında sunmaktadır.

Ayhan Sicimoğlu; başarılı bir program yapımcısı, müzisyen, perküsyon ustası, dalgıç, gurme, 4 dil bilen bir dünya vatandaşıdır