Search Button

Bahar Madazlı | Konuşmacı

KONUŞMACI PROFİLİ

Bahar Madazlı

“Biliyormuş gibi yap, öğrenmemen için sebep yok!”

Bahar Madazlı 9 Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra hemen iş hayatına başladı. Aynı zamanda bir eğitim kurumunda “yazılımcı” ünvanı verilen kısa bir eğitim aldı. Eğitiminin sonunda “Programcı Yardımcılığı” ile başlayan iş hayatı süresince Türkiye’nin önde giden kuruluşlarında çalışma olanağı yakaladı ve üst kademelerde görev aldı. En son çalıştığı kuruluşta ise 12 yıl boyunca Teknik Yazılımlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. İş hayatına devam ettiği yıllarda kurumsal bir dergide yazdıkları da ilgiyle takip edildi.

Madazlı Türkiye’de ilk defa kullanılan EFT( Elektronik Fon Transferi) programının ilk yazılımcılarından biridir. Tübitak’tan destekli birçok projeye imzasını atan Bahar Madazlı’nın en zor görevlerinden biri de başında bulunduğu yazılım departmanının TÜBİTAK tarafından yerinde AR-GE departmanı olarak onaylanmasını sağlamasıydı.

Basamakları bir bir tırmandıktan sonra elde ettiği başarılı iş hayatında mücadeleyi ve tatmini bir arada yaşayan Madazlı, ikiz erkek çocuklarını üniversiteye hazırlamak için 30 yıllık iş hayatını sonlandırdı. Üretimine devam etmek istediğinde ise en güzel ürününün yıllık birikimleri olduğunun farkına vardı. İşte bu birikimlerini hem yazarak hemde karşılıklı sohbet ederek üretmeye karar verdi. Yılların bilgi birikimi ve iş deneyimlerini pozitif enerji ile gençler ve iş dünyasıyla paylaşmak amacıyla yazdığı ilk kitabı “Yoldan Çekilin Hedefteyim” ile okurlarının ışığı olan Madazlı, eş zamanlı olarak çocuklarıyla birlikte yeniden üniversiteye başladı. Madazlı halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisidir.