Search Button

Demet Cengiz | Konuşmacı

Gazeteci, Yazar

Demet Cengiz - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Demet Cengiz

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni 1999’da bitirdikten sonra Londra Westminster Üniversitesi’nde ‘British Journalism Studies’ eğitimi aldı. 1996’da gazeteciliğe başladı. Sırasıyla Yeni Günaydın, Global, Business Week, Hürriyet gazete ve dergilerinde çalıştı. Ekonomi haberleri ve yazılarının yanı sıra yaşama dair kalem oynattı. Patronların DNA’sını çıkaran kitabı Patron Çıplak ilgiyle karşılandı. Hayata dair denemelerden oluşan ikinci kitabı Turuncu Yazılar ise 2014 yılında yayınlandı. Patronlardan başarının sırlarını ve kulağa küpe önerilerini derlediği üçüncü kitabı PATRONCA Ocak 2016'da yayımlandı. Otobiyografik kesit olarak adlandırılan son kitabı Aşk Seni Bulur, yoğun bir ilgiyle karşılandı. İki ayda 5 baskı yapan kitap, aşk, ayrılık ve yaşamın sorgulanması üzerine...

Demet Cengiz aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nin düzenlediği konferanslara gönüllü içerik danışmanlığı yaptı. Bu kapsamda Ekonomi Zirvesi, Kariyer Zirvesi, Liderlik Zirvesi, Eğlence Ekonomisi Zirvesi, İtibar Zirvesi, Lüks Zirvesi'nde MC, moderatör ve konuşmacı olarak yer aldı. Ayrıca Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çukurova Üniversitesi vb. pek çok üniversitede öğrencilerle söyleşilere katıldı ve konuk hoca oldu.

Marka Konferansı’nda son yıllarda Leyla Alaton ve Ömer Taviloğlu gibi iş dünyasının önemli simalarıyla sahne söyleşileri yaptı.

Aşk Sizi Bulsun: Demet Cengiz; son kitabından yıla çıkarak; bilimin, felsefenin içinden çıkamadığı insan tarihinin en önemli konusu aşkı anlatıyor.

Her seyyah ya aşıktır ya deli: Demet Cengiz, "Yolculuk mu yolcuyu seçer, yolcu mu yolu" sorusuyla yola çıkıp modern çağda kadın bir seyyah olmayı anlatıyor.

Kadın liderler: Demet Cengiz kariyer, girişimcilik ve iş dünyası hakkında bilgiler verebildiği gibi Patron Çıplak ve PATRONCA kitaplarından yola çıkarak iş dünyası liderlerinin DNA'sını ortaya koymuştu. Kadın liderleri mercek altına aldığı sohbetlerde Türkiye'nin önde gelen kadın iş liderleriyle sohbetler gerçekleştiriyor.

Demet Cengiz - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları