Search Button

Doç. Dr. Ela Ünler | Konuşmacı

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Doç. Dr. Ela Ünler

Akademik yaşamına 19 yılı aşan bir zamandır devam etmekte olan Ela Ünler, yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde tamamlayarak aynı üniversitede akademik çalışma hayatına başlamıştır. 2007 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Ana Bilimdalı Organizational Behavior Bilimdalından doktor ünvanı almıştır. Uluslararası hakemli bilimsel dergilerde birçok makalesi olan Ünler’in araştırma konuları; Duygusal Emek, İş Yerinde Zorbalık (psikolojik taciz), Örgüte Bağlılık, Örgütsel Adalet, Tutumlar, Çalışan Sesi, Çalışma Değerleri ve Liderliktir. Ünler’in ilk kitabı “Duygusal Emek Davranışlarının Çalışanların İş Sonuçlarına Etkisi” Ekim 2007’de, “Örgütsel Vatandaşlık Davranışı” adlı kitap bölümünün yer aldığı “Çalışma Yaşamında Davranışlar” kitabı Ekim 2009’da, “The Effect of Emotional Labor on Work Outcomes” kitabı 2011’de, “Örgütsel Adaletin Peşinde” kitabı da Ekim 2015’de, “Kapı Çalınıyor Duyan Var mı?” ve “Çalışma Değerleri ve Kurum İçi Faydalı Davranışlar; Vatandaşlık Davranışı ve Çalışan Sesi” adlı kitap bölümleri sırasıyla “Örgüt Yönetimi” (2015) ve “Değerli İnsana Değerli çalışmalar” (2017) kitaplarında yayınlanmıştır.

Ela Ünler profesyonel eğitmen olarak, “Bireyi Anlamak”, “Beynimiz ve Karar Alma”, “Ekip Oluşturma”, “Seçme ve Yeleştirme”, “Yetkinlik Bazlı Mülakat Becerileri”, “Değişim Yönetimi”, “İş Tutumlarının Gelişimi ve Yönetimi”, “VUCA Dünyasında Liderlik”, “İlişki Yönetimi”, “Çalışan Sesi”, “Yeni Nesil İnsan Kaynakları Uygulamaları ve Çalışan Deneyimi Yaratma”, “Çalışan Sesi”, “Kişisel Farkındalık” gibi eğitimler vermektedir. Kurumların kültür ve işleyişlerine özel eğitim programları tasarlayıp geliştiren Ünler bazı kurumlara akademi kurma konusunda teklifler geliştirmiştir.

İnsan Kaynakları Danışmanlığı yaptığı ve eğitim verdiği kurumlar arasında Global Bilgi, Yapı Kredi Emeklilik, Tofaş, Alarko, Doğuş Otomotiv, Kızılay, Garanti Bankası, Yemek Sepeti, Tezgahçılar, Mersin Liman İşletmeciliği, Albaraka Türk, Bayer, PERYÖN ve Özel Olimpiyatlar Derneği bulunmaktadır.

Ünler, 2012 Ekim ayında ‘Yönetim ve Organizasyon’ alanında Doçentlik unvanını kazanmıştır. Halen Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışan Ünler, PERYÖN Eğitim Akademi ve Common Purpose gibi kuruluşlarda üye, International Journal of Conflict Management, Review of Managerial Science, EURAM, İş-Güç Endüstri İlişkileri ve İnsan Kaynakları Dergisi, Uluslararası Yönetim İktisat ve İşletme Dergisi’nde hakem olarak görev almaktadır. Renkli Kampüs ve Özel Olimpiyatlar Dernekler’inde de gönüllü faaliyetler yürütmektedir. Ünler çeşitli kurum ve derneklere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Ünler ayrıca Pozitif Psikoterapi Danışmanlık Sertifikasına sahip olup birebir danışmanlık yapmaktadır.