Search Button

Doris Hofer | Konuşmacı

The Squatgirl

KONUŞMACI PROFİLİ

Doris Hofer

Doris Hofer, 8 Aralık 1975 yılında İsviçre’de doğdu. Yıllarca ünlü Yayınevi Ringier’de gazeteci olarak haber ve yaşam stili sektöründe çalıştı. Doris, Zürih İş İdaresi Fakültesi’nden Halkla İlişkiler (PR) uzmanı diploması aldıktan sonra Uluslar arası Gıda Şirketinde İletişim Müdürü olarak çalışmıştır.

2005 Mart’ında Türkiye’ye yerleşmiş ve yedi yıl süreyle İletişim Müdürü olarak çeşitli sektörlerde görev almıştır. İkinci çocuğunu doğurduktan sonra ACE (The American Council On Exercise) ’den kişisel yaşam koçu sertifikası almış ve kendi kurduğu squatgırl.com adlı blogda yazılar yazmaya başlamıştır.

Doris, İsviçre’nin en çok okunan gazetesi Tagesanzeiger ve Türkiye’de Hürriyet gazetesinde yazılar yazmaktadır. 2016 yazında Türkiye de H&M’in sponsorluğunda Libros Yayınları etiketiyle Hayalindeki Sen adlı ilk kitabı yayınlanmıştır.

Bir motivatör ve rol model olarak pozitif enerjisi ve spora ola tutkusuyla pek çok takipçisi vardır. Çekici ve fit görünümü sempatik tavırları ile insanları kolayca motive ederek sağlıklı bir görünüme kavuşmalarına yardımcı oluyor. Doris, yıllarca spor yapmamış, sarkık vücutlarından bıkmış insanlara yardımcı olabilecek ömür boyu sürecek kolay çözümler öneriyor.

Doris, sağlık, iyilik, kilo vermek, beslenmek konusundaki başarılarını ve başarısızlıklarını içeren öykülerini anlatarak okuyucularını eğlendiriyor. Bu öyküler sayesinde insanlar fiziksel ve psikolojik hedeflerine ulaşıyorlar.

Doris, Türkçe, İngilizce, Almanca ve Fransızca konuşmalar yaparak sağlıklı yemek pişirmek konusunda çalışma kursları düzenliyor. Hepsi birbirinden lezzetli, sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz, cümlesini dilinden düşürmüyor.