Search Button

Dr. Fatih Anıl | Konuşmacı

Perakende Stratejisti, Yönetim Danışmanı

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title

Dr. Fatih Anıl

Dr. Anıl, İTÜ’de İşletme Yüksek Lisansını, Amsterdam Üniversitesi’nde Ekonomi Yüksek Lisansını ve Marmara Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında Doktorasını tamamladı.

Çalışma hayatına İktisadi Kalkınma Vakfı’nda Ekonomist – AB Uzmanı olarak başlayan Dr. Anıl (söz konusu dönemde İKV tarafından yayınlanmış AB Konuları ile ilgili yayınları bulunmaktadır) daha sonra Beymen’de Finansman ve Ticaret Müdürü olarak görev aldı. Sonrasında Orjin Group firmalarından Elements Tekstil’in Genel Müdürlüğünü yürüttü. ardından C5 Mobile firmasında COO görevini yerine getirdi (Söz konusu firma 2007 yılı Capital 500 sıralamasında 840 Milyon TL Ciro ile 81. sırada yer aldı).

2008-2011 yıllarında Orka Group (Damat Tween ADV – D’S Damat) Genel Müdürlüğünü yapmış olan Dr. Anıl, halen icra kurulu üyesi olarak devam ettiği görevinin yanı sıra, 2011 yılından bu yana Barem Research icra kurulu üyesi ve 2012 aralık ayından bu yana Sportive – Toksöz AŞ (İş Girişim Ortaklığı) yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır.

Dr. Anıl endüstrideki işlerinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi’nde MBA sınıflarında Perakende Yönetimi ve Stratejik Pazarlama konularında, Kadir Has Üniversitesi’nde MBA sınıflarında strategic marketing konularında part time öğretim görevlisi olarak ders vermektedir.

Bunlara ilave olarak 2010 yılında European School of Economics-Floransa Kampusu-Visionary Leadership Programına konuk konusmaci olarak katilmis, 2017 yilinda Pristina Universitesi ve Kuweyt Universitesinde Bogazici Universitesi ve Limak Holding ortak programinda “New Trends in world Economics ,International Trade&Marketing’ konulu ders vermistir.

2016 yılında ‘Pazarlamadan Perakendeye, Perakende, Ekonomi, Yonetim, Hayata Dair isimli kitabi yayınlanmış, söz konusu kitap D&R mağazalarında en çok satan iş kitapları arasına girmiş ilk yıl 5 baskı yapmıstır. 2017 yılında İstanbul Sanayi Odası için ‘Sanayi Firmalarında Orta Ölçek Tuzağı’ isimli ortak çalışması tematik rapor ve kitap olarak yayınlanmıştır.

Dr. Anıl halen çeşitli sektörlerden şirketlere yönetim danışmanı olarak destek vermektedir.

Konuşma Konuları