Search Button

Ece Vahapoğlu

Yazar, Gazeteci, Sunucu, MC, Wellness Eğitmeni

Ece Vahapoğlu

Ece Vahapoğlu

8 Mart 1978’de İstanbul’da doğan Ece Vahapoğlu, İşletme okuduğu The American University of Rome’u 2000 yılında birincilikle bitirdi. Fransa IEHEI’de AB ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisansı yaptı. 2001 yılında JC Derneği tarafından “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın ‘Uluslararası Yükselen Yıldızlar Liderlik Programı’na katıldı.

Çok satanlar listelerinde yer alan dokuz kişisel gelişim kitabı ve bir romanı var. İlk kitabı 23 yaşındayken yayınlandı. ÖTEKİ adlı romanı altı dile çevrildi.
Çeşitli TV kanallarında (NTV, CNBC-e, SkyTürk, CİNE5, ATV) programlar hazırlayıp sundu. Sabah, Akşam ve Takvim gazetelerinde köşe yazarlığı ve röportajlar yaptı. Sosyal medyada ve bloğunda sağlıklı yaşamla ilgili bilgiler paylaşıyor.

Spor, eğitim, sağlık ve kültür alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde “Radyo ve TV Sunuculuğu” dersi verdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Herkes İçin Spor Federasyonu’ndan sertifikalı Wellness ve Yoga Eğitmenliği’nin yanı sıra Hamile ve Çocuk Yogası Eğitmenliği uzmanlık alanları arasında yer alıyor.

Sağlıklı Yaşam, Spor ve Beslenme, Wellness, Yoga ve Nefes, Hamile Yogası, Ofis Yogası workshop ve seminerleri veriyor.

Fitness, pilates, yoga ve koşu ile ilgili spor etkinlikleri yapıyor. Spor, eğitim ve sağlık alanında sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor.

Ulusal ve uluslararası pek çok etkinlikte moderatör sunuculuk yapıyor. Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca sunuculuk yapıyor.

Ece Vahapoğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle Dünyanın En Zor ve En Yüksek Maratonu olan Everest Maratonu'na katılan ilk Türk olarak yarışı Kadınlar'da 4. bitirerek ülkesine madalya kazandırdı.