Search Button
  1. »
  2. Kurumsal Çözümler
  3. »
  4. Deneyim Odaklı & Eğlenceli Çözümler
  5. »
  6. ÇETİN YILMAZ KOÇLUĞUNDA YÖNETİCİLER İÇİN BASKETBOL KAMPI

ÇETİN YILMAZ KOÇLUĞUNDA YÖNETİCİLER İÇİN BASKETBOL KAMPI

İyi bir takım oyuncusu olmayan iyi bir lider olamaz!

Speaker Agency, Türkiye Basketbol tarihine başarıları ile imza atmış Basketbol Milli Takım ve Euroleague Koçlarından Çetin Yılmaz ile Master Class bir program hazırladı. Bu program; şirket yöneticilerine özel olarak tasarlanmış gerçek bir basketbol kamp programının simülasyonudur.

Katılımcılar iki gün süresince basketbol takım oyuncusu formasyonunda eğitim görecek, antreman yapacak ve gerçek sporcu yaşamıyla tanışacaklar. Aynı zamanda takımdaşlık psikolojisini de deneyimleyecekler.

Koç Çetin Yılmaz’ın felsefesine göre; basketbol her ne kadar farklı görünse de, iş hayatının tüm alanlarıyla benzerlikler taşımaktadır. Basketbolun bir banka, hastane, fabrika veya holding yönetmekle ortak yönleri vardır. Basketbolun profesyonel iş yaşamı ile örtüşen parametreleri; İnsan ilişkileri, Uzmanlaşma, Gelişim, Yaratıcılık, Liderlik, Sistem, Takım Olgusu, Yardımlaşma, Paylaşma, Departmanlar / Kompartmanlar arası Uyum ve İş disiplini olarak kısaca özetlenebilir.

Şirketlerin başarılı olabilmek için çok yönlü stratejiler geliştirmeye ve bunları uygulamaya ihtiyacı vardır; tıpkı basketbolda olduğu gibi önceden planlanmış ve üzerinde çalışılmış iyi bir savunma ve hücüm stratejileri de olmalıdır. Aynı zamanda belirlenen stratejilerin disiplinli bir şekilde uygulanması gerekir. Bu prensipleri, sahada başarıyla uygulamak sonuç için gerekli ancak yeterli şart değildir. En önemli faktör ekip olabilmektir; bir başka deyişle koçun ve bireylerin harmonisi ve motivasyonudur. Bu olmadan gerçek bir TAKIM’dan söz edemeyiz. Ancak, “Haydi Takım Olalım” demekle de takım olunmaz, belirli şartları vardır.’’

Sonuç olarak bu program; katılımcılarına iş hayatında takım olarak başarıya koşmanın felsefesini anlatır. Katılımcılarına; kişisel dönüşümün, özeleştirinin, bireyin kendisiyle hesaplaşmasının ve hatta ciddi bir yüzleşmede bulunmasının gerekli olduğu duygusunu kazandırır.

Şirketlerin C- Level, Direktör ve Müdür seviyesindeki tüm yöneticiler.

Katılımcı Sayısı: 10 – 15 Yönetici
Yer: Otel + Spor Salonu
Kıyafet: Eşofman, Tişört, Şort, Spor Ayakkabı, Spor Çantası
Ekipman: Havlu, Basketbol Topu, Forma

Türkçe, İngilizce

Kamp programı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

GaleriGaleriGaleri