Search Button

Elvan Türkyılmaz | Konuşmacı

KONUŞMACI PROFİLİ

Elvan Türkyılmaz

“Hayatta yaptığınız işle İZ BIRAKMAK mı, İZDEN GİTMEK mi, SEYİRCİ OLMAK mı? KARARINIZ NEDİR?

İz Bırakan tanınmış insanları yetenekleri, eğitimleri, aileleri, şansları mı yaratmıştır?

İNSANI SAHİP OLDUKLARI MI YARATIR ? “

Her birey, yönetici, belki bir kahraman, CEO, tanınan bir kişilik olamayabilir ama kendisini ve yaptığı işi sorgulayan, başarılı rol modellerin yaşam öykülerinden edindiği çıkarımlarla hem ait olduğu kuruma, hem ailesine en önemlisi de kendisine büyük katkılar sağlayabilir.

Elvan Türkyılmaz Alanında En İyi olmayı, İz Bırakmayı amaçlayan bireylerin ve takımların olduğu Şirketler ve Eğitim Kurumlarında konuşmalar yapmaktadır.

Elvan Türkyılmaz İzmir’lidir. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Üniversite eğitimini takiben profesyonel kariyeri boyunca birçok ulusal /uluslararası eğitim programlarına katılmıştır.

Konuşmacılık öncesi deneyimi İlaç Sektöründedir. Kariyerine Mustafa Nevzat ilaç firmasında Ürün Müdürü olarak başlamıştır.

Takiben İsviçre merkezli dünyanın önde gelen ilaç firmalarından biri olan Novartis firmasında reçeteli ve reçetesiz ilaçlar Ürün Müdürü, Grup Ürün Müdürü, Bölüm Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Novartis’teki görev sürecinde Avrupa Marka takımlarında yer almıştır. Direktörlük sürecinde iz bırakan yeni bir iş ünitesi yapılandırarak sıfırdan departmanlar kurmuştur, portföydeki bir ürünü diğer ülkelerden farklı konumlandırarak ürünün global arenada Amerika’dan sonra en karlı 2. ülke satışını sağlamıştır. Sürü ve tabudan yana olmayan, sürekli yenilik arayan dinamik iş ünitesi kurulumunda motivasyonu üst düzeyde, sadık, sorgulayan ve hep başarıyı hedefleyen mutlu bir takım yaratmıştır. Hollanda ve Yunanistan’da Direktörlük rotasyonlarında görev almış, Macaristan ve İran’da iş ünitesi kurulumu için koçluk yapmıştır.

Takiben Abdi İbrahim İlaç firmasında Grup Bölüm Direktörlüğü süresinde dört ilaç ünitesini yönetmiş; reorganizasyon, satış etkinliğini arttırma, ürün portföy optimizasyonu ve stok yönetimi alanlarını geliştirmiştir.

Son olarak Fransa merkezli Arkopharma ilaç firmasında Genel Müdürlük pozisyonunda şirketin Türkiye organizasyonun tüm departman ve operasyonlarını yeniden yapılandırmıştır. Şirketin genel stratejileri ile ülke gerçeklerini harmanlayan yeni yapı ile pazar payını büyütmüş, ticari sonuçlarını geliştirmiştir.

İz bırakabilecek işler yapabilmeyi hedeflerken, izden gitmemenin, tabulardan uzak olmanın, sadece profesyonel alandaki bilgi birikimi ile olamayacağını düşünerek, iş hayatının dışında sanat ve edebiyat ile ilgilenmenin bireylerin hayat görüşlerine, vizyonlarına önemli değerler kattığına inanmaktadır. Bu görüşü kendi hayatında da uygulamaya çalışmaktadır.

Herkes bir iz bırakır……… kiminin izi torunlarında biter, kimi dünyayı bulduğundan daha iyi bırakarak izinden nesilleri sürükler…..