Search Button

Emre Hasan Saylık | Konuşmacı

Organizasyonel Gelişim Hizmetkarı

KONUŞMACI PROFİLİ

Emre Hasan Saylık

“Benim için; ‘Hayat tektir (One Life). Bu, gitmekte olduğum yolu ve gerçeklik maceramı özetleyen sloganımdır.
Bütünlük hedefi motivasyonumdur. Bu, yaşadığımı öğrenmek, sorgulamak, anlamak ve diğer insanlarla bunları tartışma gayretine girebilmektir. Sadeleşmek ise önerdiğimdir. Bu, deneyimlerimi ayırt etme, tercih etme ve kabul etme dengesinde hayatımı zengileştirebilmektir.”

Üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamladı, “Semantik/Anlam Bilimi” ve “Örgütsel İletişim” üzerine araştırmalar yaptı.
Kariyerine Yapı ve Kredi Bankası Kurumsal Bankacılık Pazarlama bölümünde başladı, ardından Toprakbank, Garanti, Koçbank ve Akbank bünyesinde proje yönetimi, ürün geliştirme ve pazarlama yönetimi iş kollarında çalıştı ve yöneticlik yaptı. Bankacılık sektöründeki önemli yeniden yapılanma, kurumsal dönüşüm programlarında ve sektörde ilk olmuş ürün/hizmet projelerinin hayata geçirilmesinde görevler aldı. Perakende sektöründe pazarlama iş birimi yöneticisi olarak çalıştı, aynı dönemde Marmara Üniversitesi’nde pazarlama dersleri vermeye başladı.
2007 yılında danışmanlık ve eğitimcilik kariyerine adım attı. Yönetim Danışmanı olarak Peppers & Rogers Group ile beraber bankacılık ve telekomünikasyon sektöründe büyük ölçekli yapılanma programlarında görevler aldı ve kritik dönüşüm projelerini yönetti. Citibank ile beraber Eğitim Danışmanı ve (EMEA Bölgesi) Eğitmen olarak hizmet gelişimi ve liderlik programları tasarımına odaklandı. Bu dönemde Profesyonel Koçluk eğitimini tamamladı. İşletme Koçluğu (Business Coaching) üzerine uzmanlaştı ve çalıştı. Halen Association for Coaching (MAC), Worldwide Association of Business Coaches (WABC) üyesidir.

Güncel olarak, KOBİ patronlarıyla birebir çalıştığı “İş Liderliği” ve “İşletme Geliştirme” programlarını yürütüyor. Kurumların yönetici ve çalışanlarıyla ise “İş Yönetimi”, “Liderlik” ve “Markalaşmış Hizmet Kültürü” alanlarında eğitim programları, atölye çalışmaları, konuşmalar ve gelişim programları çalışıyor.
2006 yılından bu yana Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Reklamcılık Bilgileri, Pazarlama ve İletişim dersleri vermeye devam ediyor.

Son 5 yıldır Bodrum’da yaşıyor; İstanbul, Ankara ve İzmir’e çalışmaya geliyor.

Danışmanlık ve Eğitim Projeleri Yaptığı Firmalardan Örnekler:
İş Bankası, Türk Telekom, Avea, Checkpoint, Halkbank, Türkiye Bankalar Birliği, İstanbul Business School, Roche, Vodafone, Turkcell, Fintek, Silverline, Bosch, Abalıoğlu, Bilsem, Hotiç, Citibank, KPD, Williams Sonoma, Genworth, KalDer, Nestle, Sandoz, Acron, Vaillant, Sertrans, Swissotel, Hexagon, Karbosan, Avusturya Kart, çeşitli belediyelerde ve üniversitelerde konuşmalar.