Search Button

Gökhan Mamur | Konuşmacı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Pediatrician

Gökhan Mamur - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Gökhan Mamur

Dr. Gökhan Mamur 1968’de New York’ta dünyaya geldi. Amerika’nın doğu sahillerinde ablası ve birer erkek ve kız kardeşi ile büyüdü. 18 yaşında Türkiye’ye yerleşti.

İstanbul Tıp Fakültesi, Georgetown Tıp Okulu ve Cerrahpaşa Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında eğitimini tamamladı.

Mesleki hayatına Amerikan Hastanesi bebek yoğun bakım ünitesinde başladı. Ardından Şişli Memorial Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Ünitesi ve Yenidoğan Servisini kurdu, bölüm başkanlığı yaptı ve emzirme komitesi başkanı olarak hastaneye “Bebek Dostu Hastanesi” ünvanını kazandırdı. Memorial Hastanesi Dr. Mamur’a Uluslararası Akreditasyon alımı sürecindeki katkılarından dolayı kendisine ”Üstün Başarı Ödülünü” sundu.

Amerikan Dış İşleri Bakanlığında da görev alan Dr. Gökhan Mamur, Beyaz Saray ve Amerikan Başkan’ı Bush’un medikal koordinatörü ve simültane tercümanı sorumluluğunu taşıdı. Bu görevleri yerine getirdikten sonra Beyaz Saray’dan “Üstün Profesyonel Medikal Hizmet” ödülü almakla birlikte, o yıl Amerikan Dış İşleri Bakanlığı kendisine “Franklin Ödülünü” sundu.

Yeni neslin eğitimcilerini çocuklar hakkında eğitmek üzere, Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.

Aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen sağlık şirketlerine danışmanlık yapmaktadır.

Bunun uzantısında, Gün Yayıncılığın Sağlık Editörü, Filozof Bebek adlı kitabın çeviri editörü, Çocukları Hastalıklardan Korumak için Bilgiler kitabının yazarlarından ve 40’ı Uçana Kadar kitabının yazarıdır. Birçok sağlık dergisinde köşe yazarı ve danışma kurulu üyesi olarak görev aldı. CNN, NTV, Kanal D gibi birçok televizyon kanallarındaki programlara katılarak ve de sosyal medya vasıtasıyla anne ve babaları eğitme ve bilgilendirme misyonunu gerçekleştirme çabasına devam etmektedir.

Bebek ve çocukların yaşam felsefelerini, her gün izleyen ve inceleyen Dr. Gökhan’ın hayata bakış açısı değişmiştir ve bu konuda insanlar için doğanın tasarlamış olduğu mükemmel bir yaşam şeklinin olduğunu ve bunun haritasının bebeklerde bulunduğunu, ancak mevcut toplum düzeni içinde yaşadıkça bu tasarlanmış yaşam şeklinden uzaklaştıran zihnin ve şahsi gerçeklerin hakim olduğu bir yaşam şeklinin, toplum ve kültür tarafınca onlara yüklenerek acı ve çileli bir hayat geçirdiğine ve insanların kendilerini bundan arındırmasının, huzur zemininde farkındalık ile alınan aksiyonun, düşünülmüş değerli bir hayat yaşamak ve bunun etkisiyle insanoğlu ve mevcudiyetin evrim geçirmesi için vazgeçilmez olduğunun kesin kanaatine varmıştır ve bu konuda çalışmalarını ilerletmektedir.

Dr. Gökhan Mamur evlidir, Batuhan, Bartu ve Şiir’in babasıdır. Gitar çalar, şarkı yazar ve söyler. Fırsat buldukça tenor dersleri alır ve duşta arya resitalleri verir 🙂

Gökhan Mamur - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları