Search Button

Işık Deliorman Aydın | Konuşmacı

Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri Kurucusu, İnovasyon Uzmanı

Işık Deliorman Aydın - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Işık Deliorman Aydın

Kadıköy Anadolu Lisesi ve İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunudur. York International University ve Robert Kennedy College ortak tasarımı olan ‘Stratejik Düşünce ve Liderlik, İnovasyon, Kültür ve Değişim Yönetimi’ konularında yüksek lisans programını tamamlamıştır. Kenan Tur’un ardından, 1988-2005 arasında HP Türkiye’de birçok farklı rolde Yönetici ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış, uluslararası rol ve projeler üstlenmiştir. 2005'te Microsoft Türkiye ekibine katılarak, İnsan Kaynakları Yönetimi ve Müşteri ve İş Ortakları İlişki Yönetimi GmY rollerinde bulunmuştur. Birçok girişim, proje ve en-iyi-uygulamaya imza atmış, uluslararası başarı ve takdir ödülleri almıştır. ISO 9000, HP İş ve Liderlik Mükemmelliği, Kalder-EFQM Ulusal Kalite Ödülü Denetmenlikleri yapmıştır.

Yeni pazarlara açılma, strateji ve iş modeli geliştirme, kurumsal yönetim, gelişim, operasyonel verimlilik, yenileşim ve dönüşümü gerçekleştirmede girişimci, yatırımcı ve yöneticilerin ‘Güvenilir Rehberi’ ve ‘Yol Arkadaşı’ olmak amacıyla 2011 yılında Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri’ni kurmuştur. Novida, yenilikçi, bütünleşik ve etkili Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri, yetkin ekibimiz, ulusal ve uluslararası güçlü iş birliklerimiz sayesinde girişimci, yatırımcı, kurum ve kuruluşlara stratejik, yönetsel, organizasyonel, operasyonel, malî ve iş sonuçları anlamında önemli katkılarda bulunmaktadır. Novida, yenileşim hizmet ve çözüm portföyünü, Hayalden Hayata markası altında konumlandırmaktadır. Devida Akademi ise, veriye dayalı ve etkili liderler geliştirme amacındaki Zenger l Folkman Olağanüstü Liderlik Programı’nı kuruluşların hizmetine sunmaktadır.

Novida TURQUALITY® tarafından akredite edilmiş Yönetim Danışmanlığı firmaları arasında yer almaktadır; EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) BAS (Business Advisory Services) danışmanlarındandır; WEConnect üyesidir; TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne sahiptir.

Işık D.Aydın, TurkishWIN (Turkish Women’s International Network), İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, TFD (Türkiye Fütüristler Derneği) Yönetim Kurulu, TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu ve KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) üyesidir. KOBİ-EFOR ve Optimist Dergileri’nde yazılar yazmış ve halen ICT-Enerji Dergisi’nde yazmayı sürdürmektedir. Yönetim, Dönüşüm ve İnovasyonun farklı boyutlarında seminerler vermekte, konuşmalar yapmakta, panellere katılmakta, çalıştay yönetmekte ve moderasyon yapmaktadır. ‘Speaker Agency’de konuşmacı ve çalıştay/panel moderatörü olarak yer almaktadır. ‘isikaydinnovida’ bloğunu yayınlamaktadır. LinkedIn’de 1.200’ün üzerinde üyeyi bir araya getiren ‘Turkish Innovators Grubu’nu ve ‘Turkish Strategic Leadership Grubu’nu yönetmektedir. TurkishWIN mentoru, Tübitak 1512 Programı Mentoru ve İTÜ Mezunlar Derneği Mentorluk Program Koordinatörüdür.

İngilizce dışında, Fransızca ve Almanca bilen Deliorman Aydın, evli ve iki kız çocuğu annesidir.

Işık Deliorman Aydın - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları