Search Button

Ebru Yonca Çapa | Konuşmacı

Yönetim ve Dijital Dönüşüm Danışmanı & Öğretim Görevlisi

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Ebru Yonca Çapa

Fulbright bursu ile ABD’de United World College’den International Baccalaureate derecesi, University of Bridgeport’tan uluslararası işletme & ekonomi dalında BBA derecesi ile mezun olmuştur. IMD, Kellogg’s Graduate School ve Harvard Business School’da liderlik programlarına katılmıştır.

Kariyerine Procter & Gamble’da ürün müdürü olarak başlayan Çapa, 1993 yılında Digital Equipment Corporation Türkiye ofisinde Pazarlama ve İletişim Müdürü, 1997 yılında Microsoft Türkiye’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004 yılında MSN Türkiye Ülke Müdürü görevine atanmış, burada internet servislerinin lansmanı ve dijital servisler iş biriminin oluşturulmasına liderlik etmiştir. 2005-2008 yılları arasında İnternet Servislerinden Sorumlu Ortadoğu & Afrika Bölge Direktörü, 2008-2011 yılları arasında Microsoft Türkiye tüketici & internet ürün ve servislerinden sorumlu Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. 2011 yılında Monster.com’a gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır. Çapa 2014 yılından itibaren kurmuş olduğu danışmanlık şirketinde dijital dönüşüm, pazarlama ve liderlik alanlarında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık ve profesyonel gelişim hizmetleri sunmaktadır.

CTI CO-Active Coach, International Coaching Federation (ICF) ve European Mentoring and Coaching Council (EMCC) üyesi olan Çapa uzun yıllardır lider koçluğu yapmakta, İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans programlarında öğretim görevlisi ve farklı kurumlarda bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.