Search Button

Ebru Yonca Çapa | Konuşmacı

Yönetim ve Dijital Dönüşüm Danışmanı & Öğretim Görevlisi

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Ebru Yonca Çapa

Fulbright bursu ile ABD’de United World College’dan International Baccalaureate derecesi,University of Bridgeport’tan uluslararası işletme& ekonomidalındaBBA derecesi ile mezun olmuştur. IMD, Kellogg’s GraduateSchool ve Harvard Business School’da liderlik programlarına katılmıştır.Kariyerine Procter & Gamble’da ürün müdürü olarak başlayan Çapa, 1993 yılında Digital Equiment Corporation Türkiye ofisinde Pazarlama veİletişim Müdürü, 1997 yılında Microsoft Türkiye’de Pazarlama ve İletişim Müdürü olarak görev yapmıştır.

2004 yılında MSN Türkiye Ülke Müdürü görevine atanmış, burada internet servislerinin lansmanı ve dijital servisler iş birimininoluşturulmasına liderlik etmiştir. 2005-2008 yılları arasında Internet Servislerinden Sorumlu Ortadoğu& Afrika Bölge Direktörü,2008-2011 yıllarıarasında Microsoft Türkiyetüketici & Internet ürün ve servislerinden sorumlu Genel Müdürüolarak görev yapmıştır. 2011 yılında Monster.com’a gelişmekte olan pazarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır.Çapa, 2014 yılından itibaren kurmuş olduğu danışmanlık şirketindedijital dönüşüm, pazarlama ve liderlik alanlarında ulusal ve uluslararası kurumlara danışmanlık ve profesyonel gelişim hizmetleri sunmaktadır.

CTI CO-Active Coach, International Coaching Federation (ICF) ve European Mentoring and Coaching Council (EMCC) üyesi olan Çapa uzun yıllardır lider koçluğu yapmakta, İstanbul Bilgi Üniversitesi Pazarlama İletişimi ve Sosyal Bilimler Yüksek Lisans programlarında öğretim görevlisi ve farklı kuruluşlarda bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak yer almaktadır.