Search Button

Kemal Apaydın | Konuşmacı

Dış Ticaret ve Brexit Uzmanı

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Kemal Apaydın, son 5 yılda 3 startup kurdu. Türkiye ve Silikon Vadi-si’nde pek çok başarılı projeye liderlik etti.
Amerika ve Türkiye’de iki ayrı liseden mezun olan Apaydın, erken yaşta yenilenebilir enerji alanında çalışmalar yaptı. Amerika’da nükleer, Al-manya’da rüzgar ve Güney Kore’de güneş enerjisi alanında çalışmalar yapan Apaydın, Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun olana kadar toplamda 9 milyon Euro’luk enerji ihalelerinde yer alarak pek çok başarıya imza attı.

Enerji alanındaki kazanımlarını yazılım sektörüne yatıran Apaydın, ekibi ile geliştirdiği yazılım projeleri ile 2014 yılında Etohum, YFYI ve Web-razzi tarafından yılın girişimcisi seçildi. Türkiye’de kazandığı başarılar 2015 yılında Silikon Vadisine taşınmasına neden oldu.

Amerika’da başlattığı ViralKing platformu ile Starbucks ve BurgerKing başta olmak üzere yüzlerce marka ile çalışmalar yaptı. 6 ay içinde şirketi karlı hale getirdi. Blockchain alanında öncesinde başlayan ça-lışmalarına Amerika’da hız veren Apaydın, bu alanda yurtdışında pek çok seminerler ve eğitimler vermiştir. 2 yıl önceTürkiye’nin ilk Blockc-hain Hackathonunu gerçekleştiren Apaydın, bu alanda çalışmalarına Türkiye’nin ilk Blockchain Co-Working alanını açarak devam etti. Son dönemde Berlin’de kurduğu Nextlab ile lider şirketlere yüksek teknolo-ji(Yapay Zeka, Blockchain, Big Data, etc.) özelinde eleman yetiştirmek-tedir. Aynı zamanda “TUSIAD Bu Gençlikte İş Var” heyeti üyesi olan Kemal Apaydın, girişimcilik alanında konuşma ve danışmanlık yaparak ülkemizdeki girişimcilik kültürünün ilerlemesi için gayret göstermektedir.