Search Button

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu | Exclusive Konuşmacı

Psikolog, Yazar

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra ABD'de Illinois Üniversitesi'nde Bilişsel Psikoloji (algılama, düşünme, iletişim) alanında doktorasını yapmış (1968), Türkiye'de sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak görev yaptıktan sonra Fulbright bursuyla Berkeley'deki Kaliforniya Üniversitesi'nde ziyaretçi öğretim üyesi olarak iki yıl süreyle çalışmalarda bulunmuştur (1976-77).

1980 –1996 yılları arasında A.B.D. Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Fullerton'da öğretim üyesi olarak görev yapan Cüceloğlu’nun kırkı aşkın Türkçe ve İngilizce bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Emekli olup 1996 yılında Türkiye’ye dönüşünden bu yana öğrencilere, öğretmenlere, ana babalara ve iş adamlarına seminerler ve konferanslar vermeye, televizyon programları yapmaya özen göstermiştir.

1979 Kasım ayında basılan kişiler arası iletişim alanında ilk Türkçe kitap olarak basılan İnsan İnsana kitabının yazarıdır. Emekli olup dönüşünden sonra Türk insanının düşünce, duygu ve davranışlarını bilimsel psikoloji kavramları içinde inceleyen kitapları yazmaya özen göstermiştir. Yazdığı kitaplar kronolojik olarak aşağıda listelenmiştir:

- İnsan İnsana,

- İnsan ve Davranışı,

- İçimizdeki Çocuk,

- Gerçek Özgürlük,

- Mış Gibi Yetişkinler,

- İçimizdeki Biz,

- Savaşçı,

- İletişim Donanımları,

- Mış Gibi Yaşamlar,

- Başarıya Götüren Aile,

- Bir Kadın Bir Ses,

- Korku Kültürü,

- Onlar Benim Kahramanım,

- Damdan Düşen Psikolog,

- İnsan İnsana Sohbetler,

- Öğretmen Olmak-Bir Can’a Dokunmak,

- Geliştiren Anne Baba,

- Derviş’in Aklı,

- Evlenmeden Önce,

- Öğretmenim Bir Bakar mısın?

Doğan Cüceloğlu hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.dogancuceloglu.net internet adresinden ulaşabilirsiniz.

http://instagram.com/dogancucelogluofficial/

http://facebook.com/DoganCuceloglu/

http://twitter.com/DoganCuceloglu/

http://youtube.com/c/dogancucelogluofficial/


Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu - Exclusive Konuşmacı

Exclusive konuşmacımız Psikolog, Yazar Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, “Yaşam Yolculuğunda Niyetinin Saflığını Keşfetmek”, “Ailede ve İşyerinde Geleceğini İnşa Etmek Bilinci” ve “Ailede, İşyerinde ve Toplumda BİZ Olmak” başlıklı konuşmalarında sağlıklı, başarılı ve mutlu ilişkiler kurma üzerine ihtiyacımız olan bilgileri paylaşıyor.