Search Button

Ömür İlbaş | Konuşmacı

Mutluluk ve İletişim Uzmanı

Ömür İlbaş - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Ömür İlbaş

Ömür İlbaş; lise eğitimini Ankara Fransız Lisesi’nde tamamladıktan sonra öğrenimine Fransa’da, Montpellier Hukuk Fakültesi’nde devam etti.

Profesyonel yaşamına, 3 yıl boyunca TRT Dış Yayınlar Dairesi’nde TRT 3 ve Türkiye’nin Sesi radyolarında Fransızca haberleri ve programları hazırlayıp sunarak başladı.

1982’den itibaren Paris’te 12 yıl yaşayan Ömür İlbaş, Paris bölgesindeki Türklere 3 yıl resmi çevirmenlik yaptı ve Türkleri ağırlayan resmi Türk kültürü ve gelenekleri konusunda konferans ve seminerler verdi. Aynı dönemde, Hürriyet gazetesinin Paris bürosunda muhabir olarak görev yaptı.

Daha sonra, 7 yıl boyunca Fransız Devlet Televizyonu’nda, “Télématin” adlı sabah programında ve Avrupa’nın ünlü haber programı “Envoyé Spécial”de yapımcı ve genel koordinatör olarak çalıştı.

1994 yılında İstanbul’a dönen İlbaş, Kanal D, NTV, ATV, TRT televizyonlarında yapımcı yönetmenlik ve sunuculuk yaptı. Aynı dönemde, Sabah gazetesinin Melodi ekinde köşe yazıları yazdı.

Mehmet Ali Birand’ın prodüksiyon şirketinde Kemal Dedeman, Vitali Hakko, Fuat Süren ve Jak Kamhi gibi Cumhuriyet kuşağının önemli iş adamlarının kişi belgesellerini hazırladı ve GS Spor Kulübü, Vakko ve Dedeman Holding için görsel arşiv çalışmalarını yönetti.

A4, McCann-Erickson Türkiye ve Yorum-Publicis reklam ajanslarında, Hürriyet, Coca-Cola, Unilever, THY, Nestlé, L’Oréal, Turkcell, Akbank, Renault gibi müşterilere prodüksiyon direktörü olarak hizmet verdi.

Mydonose Grubu’nun İletişim ve Prodüksiyon Direktörü olarak, Mydonose Showland’de organize edilen tüm gösterilerin ve “Anadolu Ateşi”nin Türkiye’de ve yurtdışında tanıtım stratejilerini belirleyerek reklam kampanyalarını, müşteri ve basın ilişkilerini yönetti.

2002’den itibaren, Aventis Pasteur, Polisan, Tüyap, Club Med ,Martı Oteller Grubu, Doğan Holding gibi kurumlara iletişim stratejileri ve marka yönetimi danışmanlığı yapan İlbaş, NDI (National Democratic Institute) kuruluşunun 2004 yılında İstanbul’da düzenlediği İslam Ülkelerinde Demokrasi Kongresi için basın danışmanlığı yaptı.

Başak Sigorta’nın Groupama tarafından satın alınmasından sonra, 2007 yılında yeni markanın Türkiye çapında lansmanını yönetti. Groupama’nın İKSV ile birlikte “Türk klasikleri yeniden” adı altında her yıl bir Türk filminin restore edilmesini sağlayan projeye imza attı.

2004-2007 yılları arasında Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde ders veren Ömür İlbaş, 2005’ten beri Türkiye’nin önde gelen şirketlerine kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri ve konferansları vermektedir.

Groupama, Servier, Areva, Thales, Renault, Peugeot, Vilmorin gibi Fransız şirketlerinde yönetici kadrolara kültürlerarası iletişim seminerleri veren İlbaş, eğitimlerinin yanı sıra kültürlerarası iletişim, kişisel ve profesyonel imaj danışmanlığı ve kurumlarda Erickson gelişim koçluğu yapmaya devam etmektedir.

Ömür İlbaş - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları