Search Button

Seçil Şendağ | Konuşmacı

360 İletişim Kurucusu, İletişim Stratejisti, Kadın Girişimci

Seçil Şendağ - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Seçil Şendağ

Marka danışmanı, iletişim stratejisti ve sosyal girişimci Seçil Şendağ, etkili iletişimin güçlü hikayeler oluşturmak ve bu hikayeleri doğru kanallardan aktararak diyaloğu güçlendirmekle başladığına inanıyor. Şendağ, iletişim sektöründeki 20 yılı aşkın tecrübesini seminer ve atölyeleri ile aktarıyor.

Bugüne dek kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla özel sektörü buluşturan pek çok sosyal sorumluluk projesine liderlik eden Seçil Şendağ, kadının toplumda güçlenmesi için yürüttüğü projeler ve bu alandaki seminerleriyle de dikkat çekiyor.

İş hayatına 1992 yılında medya sektöründe başlayan Seçil Şendağ, Cosmopolitan Dergisi, Hürriyet Gazetesi ve ATV’de program yapımcılığı ve yöneticilik yaptı. 1998 yılından itibaren kurumsal iletişim alanında görev yapmaya başlayan Şendağ, İktisat Bankası, Global Yatırım Holding ve Doğuş Holding’de iletişim danışmanlığı yaptı. Bu kurumların marka değerlerinin oluşturulması sürecini yönetti, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımlarını oluşturdu ve hayata geçirdi. Şirketlerin birleşme ve satın alma süreçlerinde pazarlama stratejilerini oluşturdu ve yönetti.

Gelecek değeri yaratmak için, paydaşları bir araya getiren ve ortak değerlerde buluşturan yaklaşımlar gerektiğine inanan Şendağ, 2010 yılında 360 İletişim’i kurarak ulusal ve uluslalarası markalara medya ilişkileri ve stratejik iletişim danışmanlığı vermeye başladı. 360 İletişim ekibiyle kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörü buluşturan projeleri ile Türkiye ve Ortadoğu genelinde milyonlarca kişiye ulaştı ve yönettiği projeler uluslararası ödüllere layık görüldü.

Bu deneyimleri sınıf içi eğitimler, atölye ve seminerler ile aktaran Şendağ, bugüne kadar onbinin üzerinde kişiye “marka bilinci ve kurum kültürü’’ alanında proje yöneticiliği ve eğitmenlik yaptı. Çalışan memnuniyeti ve iç iletişim atölyeleri düzenledi.

Konuşmalarını, uluslararası platformlara da taşıyan Şendağ, TEDx SabancıUniversity’de; "Redefining Stories: A good story builds a good reputation" (İtibar yönetiminde hikayelerin gücü) konulu bir konuşma gerçekleştirmiştir.

TUHID, BUMED ve KAGiDER üyesi olan Seçil Şendağ, Darüşşafaka Cemiyeti’ne iletişim alanında gönüllü destek vermektedir. Şendağ, Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur.

Seçil Şendağ - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları