Search Button

Cozmo®(Comfort Zone Model)

Cozmo®(Comfort Zone Model)
İnsan, en büyük konfor alanı olan yuvasında bile farkında olmadan güven alanları oluşturuyor. Örneğin, mutfakta yemek yerken veya televizyon karşısına geçtiğinde hep aynı koltuğa oturma eğilimi gösterebiliyor. Bu çok normal ve insani bir durum. Zira, insanın olduğu her ortamda bu gibi eğilimlerle karşılaşılabiliyor.

Önemli olan, bu konudaki farkındalığın artması. Evinde yemek yerken bile hep aynı sandalyeyi kullanmayı tercih eden insanın, iş hayatında nasıl benzer davranışlar sergilediğini kendine sorması gerekiyor. Bu; hem söz konusu kişinin kariyerini doğru yönetebilmesi hem de parçası olduğu kurumun konfor alanının dışına çıkabilmesi için gerekiyor.

Bir firmanın konfor alanı olur mu demeyin; kurumlar da insanlardan oluştuğu için ister istemez her organizasyonun çalışanlarından beslenen kendine özgü bir konfor alanı var.

Cozmo®(Comfort Zone Model) ile iş dünyasının konfor alanı üzerine çalışmalar yapan Emre Başkan, gerçekleştirdiği workshoplarla insanı, kendimizi ve organizasyonumuzu daha iyi anlamamızı sağlıyor ve harekete geçiş sürecini kolaylaştırıyor.

“Unutmayın; konfor alanının dışına çıkmayan organizasyonlar harekete geçemez, değişimi tetikleyemez. Böyle bir durumda da, VUCA Dünyası gerçeklerini barındıran bir geleceğin parçası olamazlar. Ancak; ne zaman ki, firmaların insanlardan oluştuğu gerçeğini unutmaz ve onların mevcut durumunu doğru analiz edecek yöntemler kullanırız; işte o zaman, heyecan alanının sihrini yaşayan ve harekete geçen kurumlar yaratabilir, geleceğe yön verebiliriz.”
- Emre Başkan

Konular

  • Türkiye İş Dünyası’nın Konfor Alanı Haritası
  • Konfor Alanlarımızın Dışına Çıkıyoruz
  • Kutunun Dışında Düşünme