Search Button

A. Can Papuççuoğlu

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title

A. Can Papuççuoğlu

Can Papuççuoğlu 1977 yılında İstanbul’da doğdu.

ISTEK Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nden İngilizce eğitimini alarak mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümüne girdi ve 1999 yılında mezun oldu. Profesyonel yaşamına, aynı yıl Türkiye’nin ilk online DVD mağazası olan www.medyastore.com‘u kurarak başladı. 2003 yılına kadar sürdürdüğü bu operasyon süresinde Türkiye’nin gerek geleneksel gerek de online kanallarda en çok DVD satan mağazası olmayı başardı. 2003 yılında şirketi yabancı girişimcilere sattı ve askerlik görevini tamamladı.

Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, Doğuş Grubu’na Müşteri İlişkileri Müdürü olarak katıldı. Bu sure içerisinde, Doğuş Otomotiv’in CRM altyapısının hazırlanması, bayilerin yeniden organize edilmesi ve özel müşteri ekiplerinin kurulması konusunda çalışmalar yürüttü. Daha sonra, Etkinlik ve Sponsorluk Müdürü olarak, tüm grubun şirketlerine hizmet vermeye başladı.

Doğuş Grubu’nda geçen 3 yılın ardından, Doğuş Yayın Grubu’nda TV, radyo ve basılı yayınlardan sorumlu Pazarlama Müdürü oldu. Bu süreçte, 4 TV kanalı, 4 radyo ve 6 dergiden oluşan grubun 2 yıl içerisinde, 6 TV kanalı, 7 radyo, 11 dergi ve bir yayınevine sahip olmasında katkıda bulundu. 2009 yılında dünyaca ünlü Conde Nast grubu ile anlaşmayı gerçekleştirerek, Vogue Türkiye dergisini çıkarttı. 2009 yılında yönettiği bütçe 10 milyon USD’ye ulaşmıştı.

2010 yılında Start-Up, KOBİ ve müteşebbislere yönelik, dışarıdan pazarlama departmanı ve ‘Interim Chief Marketing Officer’ hizmeti veren danışmanlık firması Junction Istanbul’u kurdu.

Can Papuççuoğlu; startup, pazarlama, büyüme stratejileri ve başarı hikayeleri konularında birçok firmaya konuşmacı olarak hizmet vermektedir ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.