Search Button

Costas Markides

Stratejik İlişkiler ve Uluslararası Yöneticilik Profesörü

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Costas Markides

Costas Markides prestijli London Business School akademisi Robert P. Bauman kürsüsünde Stratejik Liderlik profesörü olarak görev yapmakta, Strateji ve Girişimcilik dersleri vermektedir. Kıbrıs kökenli olan Markides Boston Üniversitesi İktisat Bölümü’nde 1983 yılında onur derecesiyle lisans eğitimini tamamlamış ve ardından aynı üniversitede iktisat yüksek lisansını tamamlamıştır. 1985 yılında Harvard Business School’da yine onur derecesi ile MBA eğitimini bitirip 1990’da ise Harvard’dan DBA derecesini almaya hak kazanmıştır.

Belli bazı akademik yayınların genel yayın kurulunda aktif olarak görev yapan Markides ayrıca Strategic Management Society (Stratejik Yönetim Birliği) adlı kuruluşun yönetim kurulunda yer almaktadır. 1999 ve 2003 yıllarıyla 2012-2013 arasında Davos Dünya Ekonomik Forum’unun yöneticileri arasında yer almıştır.

Markides strateji ve inovasyon konularında pekçok kitap yazmıştır. Bazıları best-seller olmuş eserleri arasında All the Right Moves: A Guide to Crafting Breakthrough Strategy (HBS Press, 2000); Fast Second (Wiley, 2004) ve Game-Changing Strategies: How to Create new Market Space in Established Industries by Breaking the Rules (Wiley 2008) bulunmaktadır. Halen yeni kitabı From Idea to Impact: How to scale up and diffuse social innovations üzerinde çalışmaktadır.