Search Button

Tommy Weir

CEO Koçu, Yazar ve Konuşmacı

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Yok
Video Yok
Video Yok
Konular
KONULAR BAŞLIKLAR

Tommy Weir

Dr. Tommy Weir başarılı bir yönetici koçu olmanın yanısıra, kitapları en çok satanlar listesine girmiş bir yazar ve esin kaynağı bir konuşmacıdır.

Dünyanın dört bir yanından CEO statüsündeki yöneticiler Dr. Weir’ın güvenilir liderlik bilgisine başvurarak şirketlerinin veya yönettikleri yapıların nasıl daha hızlı ve verimli bir şekilde büyüyebileceği hususunda danışmanlık hizmeti almaktadırlar. Emerging Markets Leadership Center (Yükselen Pazarlar Liderlik Merkezi) adlı teşkilatı kurduktan sonra Dr. Weir 80’i aşkın ülkeden 3,000’den fazla yöneticinin performanslarının zirvesine çıkmasında yardımcı olmuştur. Weir’ın CEO Koçu, yazar, konuşmacı ve danışman olarak aranan bir isim haline gelmesini sağlayan şey, şüphesiz Weir’ın engin bilgi dağarı ve tecrübesidir.

Dr. Weir, Fortune 500 şirketleri ve hükümetlerden aile işletmelerine, Afrika ve MENA bölgesinde (Ortadoğu ve Kuzey Afkika) yeni kurulan firmalara kadar yıllar içinde kazandığı geniş tecrübesi sebebiyle, inanılmaz bir bilgi birikimine ve öngörüye sahiptir. Tommy Weir yöneticileri daima daha iyi performans göstermeye teşvik eden işletmeye değer katma becerisiyle ünlüdür.

Gerek hükümetlere gerekse şirketlere sunduğu zengin liderlik gelişimi danışmanlığı, bugünün çok-kültürlü iş dünyasında ödüller almış ve yenilikçi yönüyle öne çıkmış pek çok liderlik programının yaratılmasına vesile olmuştur. Weir’ın son derece özel uluslararası tecrübesi ise günümüzün çok çeşitli, çok-kültürlü çalışma ortamına taze kan getirmiştir.

Özünde bir düşünür, konuşmacı ve yazar olan Weir, Regent Üniversitesi’nden stratejik liderlik alanında doktora derecesine sahip bir akademisyen Hult International Business School’da ise öğretim üyesidir. Yazdığı kitaplara ek olarak saygın bazı yayın organlarında köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kitapları arasında Wall Street Journal’s Readers Poll tarafından 2014 yılının en iyi ikinci kitabı olarak seçilen Leadership Dubai Style: the habits to achieve remarkable success’in yanısıra, 10 tips for Leading in the Middle East, Going Global, The CEO Shift ve The Cheeseburger Theory bulunmaktadır.