Search Button

Yiğit Oğuz Duman | Konuşmacı

DUMAN Yönetim Danışmanlığı, Kurucu-Danışman

Yiğit Oğuz Duman - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Yiğit Oğuz Duman

Yiğit Oğuz Duman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde de İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Kariyerine 1995’te dış ticaret, otomotiv, metal ve gıda gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kibar Holding A.Ş.’de başladı. 2008 yılında Turkcell Superonline bünyesine katılan Duman, 2011-2014 yılları arasında da TAV Holding İş Destek Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.

Halen kurucusu olduğu DUMAN Yönetim Danışmanlık bünyesinde, kurumlara, Stratejik Yönetim, Organizasyonel Gelişim ve Üstdüzey Yönetici İşe Alımı başlıklarında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Duman, Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan Türkiye İnsan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN) yaklaşık 8 yıl Genel Başkanlık sorumluluğunu üstlendi. Bu dönemde kamu ve özel sektörde insan kaynakları yönetiminin güçlendirilmesi projelerini başlattı ve katıldı. Ulusal kongrelerin yanı sıra, bir Avrupa, bir de Dünya İnsan Yönetimi Kongresi’nin Türkiye’de yapılmasına liderlik etti.

Bir evrensel doğru olarak kadının iş ve sosyal yaşama etkin katılımını artırmayı ülkemiz için en kritik alanlardan biri olarak gören Duman, bu konuya odaklı iki STK, YenidenBiz ve YKKD(Yönetim Kurulunda Kadın) Dernekleri’nde aktif roller üstlendi.

Sıradışı takımlar ve sıradışı liderlik üzerine sürekli üreten ve projeler yöneten DUMAN, sıradışı başarıyı da üç temel olgu üzerine kodluyor; Bilgi, ihtiyaç ve isteklilik.

2019 Yerel Seçim süreci ve sonrasında halen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının en etkin şekilde yapılandırılması, en güçlü insan kaynağı ve liderlik modeli ile yönetilmesi adına Başkan Danışmanı olarak görev yapan Duman, İBB’nin dönüşümünde de kadın ve genç istihdamı ve eşit fırsat yaratılmasına inanıyor.

Çeşitli üniversitelerde Liderlik, Stratejik Yönetim ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında dersler veren Duman, Dijital Dünya’da İnsan Yönetimi konulu bir de kitap kaleme almıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır. Sporun birleştirici gücüne inanan iyi bir Trabzonspor taraftarıdır.

Yiğit Oğuz Duman - Kurumsal Çözümler