Search Button

Yiğit Oğuz Duman | Konuşmacı

DUMAN Yönetim Danışmanlığı, Kurucu-Danışman

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Yiğit Oğuz Duman

Yiğit Oğuz Duman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1995’te dış ticaret, otomotiv, metal ve gıda gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kibar Holding A.Ş.’de başladı. Duman, grupta değişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstriyel ilişkiler, kalite güvence uygulamaları ve iş hukuku gibi ana konu başlıklarında aktif sorumluluklar aldı. Aynı zamanda, Assan Alüminyum’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kibar Holding’de İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü görevlerinde de bulundu.

2008 yılında Turkcell Superonline bünyesine katılan Duman, İnsan Kaynakları, Satın alma İdari İşler ve Müşteri Deneyimi Yönetimi ana başlıklarında görev alarak İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi.

Duman, 1995 yılında üyesi olduğu Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan insan Yönetimi Derneği’nin (PERYÖN) 2001 yılından itibaren Yönetim Kurullarında çeşitli yöneticilik görevlerini üstlendi. 2005-2010 ve 2012-2014 yılları arasında PERYÖN Genel Başkanlığı görevini yürüttü. Mart 2014’ten itibaren PERYÖN’ün Uluslararası Temsilcisi olarak görev almaktadır.

Yigit Oğuz Duman Ekim 2011’de TAV Havalimanları Holding’te İnsan Kaynakları Direktörü olarak göreve başlamış Kasım 2013’te İş Destek Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır. Bu görevde Eylül 2014’e kadar TAV Bilişim, TAV Güvenlik, TAV Akademi şirketleri üst yöneticiliği ve İnsan Kaynakları ve Personel fonksiyonlarından sorumlu olarak görev almıştır. Halen kurucusu olduğu Duman Yönetim Danışmanlık ile özellikle Liderlik Gelişim ve Değişim Yönetimi Programları geliştirmekte ve kurumlara bu konularda danışmanlık vermektedir.

Kitaplar

  • Yeni İnsan, Yeni Lider – Dijital Dünyada İnsana Dokunabilmek, (2018)