Search Button

Zeynep Sarılar | Konuşmacı

Zeynep Sarılar - Kurumsal Çözümler

KONULAR

KONULAR

BAŞLIKLAR
Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Zeynep Sarılar

Zeynep Sarılar, 1967 yılnda Izmir’de doğmuş, ilkokul sonrasında Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Ünivertisesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Bölümünden mezun olmuştur. 1990 yılında, Netas, İstanbul, Ar-Ge departmanında yazılım destek mühendisi olarak işe başlamış ve uluslararası santraller destek ekibini kurmuş ve yönetmiştir. 1994 yılında, Alcatel, Belçika’da, yazılım danışman olarak, hızlı iletişim altyapıları için ürün tasarlamış ve yazılım geliştirmek üzere Araştırma departmanında ve Ağ Yönetimi departmanlarında çalışmıştır. 1997 yılında, uydu üzerinden haberleşen Globalstar projesinde çalışmak üzere Qualcomm, San Diego’da yazılım danışmanı ve sistem mühendisi olarak görev yapmıştır.

1998 yılında, Türkiye’ye dönen Zeynep, Yapı Kredi Bankası’ndan proje yöneticisi olarak Alternatif Kanallar departmanında çalışmıştır. 1999 yılında, Benkar Advantage Kart Hizmetlerinde, İş Çözümleri Yönetici olarak görev yapmış; 2000 yılında ise, Global Menkul Değerlerde Teknolojiden Koordinatörü görevini yönetmiştir. 2001 yılında, Asista içinde, ürün yönetici olarak çalışmıştır.

2002 yılında, Mobilera’da Kurucu Ortak olarak yer almış ve şirketin Teknoloji’den Sorumlu Başkanlığı’nı yönetmiştir. Mobil Pazarlama, Topluluk Yönetimi, Dış Mekan Ekranlar, Dijital Reklam ve Sosyal Medya konularından ürün ve hizmet yönetimlerinden sorumlu olmuştur. Ayrıca, Türkiye ve yurtdışındaki fonlarla desteklen Araştırma projelerini yönetmiş ve giyilebilir bilgisayarlar, akıllı ev ortamları, gömülü sistemler, sayısal eğlence sistemleri, endüstriyel ortamlar için çözümleri ve araba içi eğlence sistemleri gibi bir çok farklı alanda 20’den fazla Araştırma projesi yönetmiştir.

Zeynep Sarılar, 2009 yılından beri Yazılım Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulunda ve 2011 yılından beri de Başkan Yardımcılığı rolünü üstlenmiştir. 2013 yılında, İSTKA desteği ile dernek adına Girişimcilik Eğitim Merkezi ve İnkübasyon Merkezi'ni kurmuştur.

ITEA3 (Information Technologies for Advance Europe) isimli fonun Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Zeynep Sarılar, 2030 yılında Avrupa Vizyon raporu üzerine çalışmış ve 180M EU’luk bütçenin yönetiminde rol almaktadır.

Zeynep Sarılar - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları