Search Button

Zuhal Mansfield | Konuşmacı

TMG Dış Ticaret Madencilik, Vera Pera Turizm Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı

Zuhal Mansfield - Kurumsal Çözümler

KONUŞMACI PROFİLİ

Zuhal Mansfield

İskenderun’da doğdu, bir tesadüf sonucu 27 yıl evvel yurt dışına çalışmak üzere çıktı, bu uzun yolculuğun bir başlangıcıydı, önce Avrupa’nın kuzeyinde İsveç Stockholm’de, ardından Afrika’nın güneyinde Botswana’ya gitti. Telekomünikasyondan, madenlere kadar farklı işlerde çalıştıktan sonra oradan okyanusu geçip Avustralya’ya yerleşti ve farklı bir hayata başladı. Denenen işler, alınan eğitimler, kurslar, seminerler, sosyal etkinlikler birbirini kovalıyor ve geleceği şekillendiren alt yapılar oluşuyordu.

Bu süreçte Morabbin Gelibolu kardeş şehir çalışmalarını hayata geçirdi, aynı zamanda yayıncılık/medya konusuna merak sarıp ilgili okulları bitirip SBS - 3EA radyosunda çalıştı. "Zuhal Abla" adlı Çocuk ve Kadın ve Yaşam programlarını yaptı, daha sonra Melbourne Corburg Belediyesinde Sosyal Görevli olarak, göçmen kadınların sosyal ve hukuksal hakları için çalışırken, ilk araştırma kitabını yayınladı. Bu süreçte bir Hong Kong fırsatı doğdu. Hong Kong Zuhal Mansfield’i fazlaca etkileyince, satın alma gücü yüksek, cıvıl cıvıl kalabalık şehir, iş hayatı yoğun ve verimkar olunca da bu şehre yerleşmeye karar verdi. Hong Kong Türk ve Kültür Forumu'nun kurucu üyesidir. Önceleri farklı dallarda yaptığı ticareti, daha sonra yatırım ve üretime çeviren Zuhal Mansfield artık bir madenci ve bir sanayici oldu.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde mermer maden ocağı işleten Zuhal Mansfield. 17 yıldır ürettiği maden ürünlerini 8 ülkeye ihracat yapıyor.

Halen DEIK Afrika Yönetim Kurulunda Başkan Yardımcısı, Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı, Türk-Ukrayna İş Konseyi Başkan Yardımcısı, MADE IN TURKEY dergisinde Yayın Kurulunda, Kadın Girişimciler Dernegi “KAGIDER’’in de kurucularından, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Bilecik İl Başkanıdır. TRT Üretimden Kakınmaya Programının ve ”Başarının Formülü” Sosyal Projesinin Sunucusudur. 2000 yılında, Yurtdışında yaşayan başarılı girişimci ödülünü ve 2002 yılında en iyi madenci ödülünü, 2008 Yılında en iyi Kadın Girişimci, 2009 Yılında en iyi kadın ihracatçısı ödullerini almıştır.

Zuhal Mansfield, TMG Dış Ticaret Madencilik , MANSFIELD Madencilik Sanayi ve İnşaat Ltd, Vera Pera Turizm Şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Zuhal Mansfield - Kurumsal Çözümler

Konuşma Konuları