Search Button

İhsan Elgin

Core Strateji Kurucu

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title

İhsan Elgin

2000 yılında Aygaz’da İnsan Kaynakları bölümünde iş hayatına başladı. Sırasıyla Bayi Geliştirme, Otogaz Pazarlama bölümlerinde sorumlu ve uzman olarak görev yaptı. Son olarak Analitik CRM departmanın kuruluş yöneticiliği görevini yürüttü.

Koç Üniversitesi’nde yaptığı Excutive MBA sonrası 2007 yılında Climateminder şirketinin kurucu ortağı olarak girişimcilik dünyasına giriş yaptı. Şirketlerini California taşıdıktan sonra 2012 yılında ABD’de satışını gerçekleştirdiler.

2011 Mayıs ayında 3.5 yılda 24 şirketi hayata geçiren Türkiye’nin ilk tekno-iş hızlandırma programı olan Girişim Fabrikası’nı Özyeğin Üniversitesi bünyesinde kurdu. Aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi direktörü olarak görev yapmaya başladı.

“Yalın Yeni İş Geliştirme”, “Yeni İşlerde Performans Yönetimi” ve “Startup Dünyası ve Girişimcilik Ekosistemi” üzerine lisans ve yüksek lisans seviyesinde dersler vermekte olan İhsan Elgin, düzenli olarak Business Leaders Startup ve Optimist Girişim ve İnovasyon Yönetim dergisinde yeni iş geliştirme ve girişimcilik üzerine yazmaktadır.

Yalın Yeni Girişim (Lean Startup) kitabının genel yayın yönetmenliğini yapan Elgin, Girişimciliğin Altın Kuralları kitabının Büyüme bölümünü yazmıştır.

Bunların yanı sıra teknoloji bazlı girişimleri olan genç girişimcilere melek yatırımcılık yapmaktadır. Türkiye ve Atina başta olmak üzere yakın bölgede girişimcilik, kurum içinde girişimcilik kültürü, inovasyonun tabana yayılması ve yalın yeni iş geliştirme modeli üzerine konuşmalar ve seminerler vermektedir.