INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CÜNEYT ÖZDEMİR

CÜNEYT ÖZDEMİR Gazeteci, Yazar

Keynote & Konuşma

CÜNEYT ÖZDEMİR 2024 Konuşma Başlıkları CÜNEYT ÖZDEMİR 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dünyadan Türkiye nasıl görünüyor?
  • İnovasyon ve Teknoloji

Cüneyt Özdemir Kimdir? 

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon bölümü mezunudur.

1991 yılında Türkiye Irak sınırında beş yüz bin kişilik Kürt göçünü belgeleyen NBC ekibinin içinde görev yaptı. 1994 yılında 32. Gün programının yardımcı yönetmenliği ve ardından yönetmenliğini üstlendi.

1995 yılında ATV Ana Haber Bülteni kadrosuna geçti. 1996 yılında uluslararası savaş muhabirliği yapmaya başladı. Bombalanan Mülteci kampı Kana’nın görüntülerini dünyaya ulaştıran ilk televizyon gazetecilerinden biri oldu. 1997 yılında Taliban’ın ele geçirdiği Afganistan’ın Başkenti Kabil’e ilk giren gazeteciler arasında yer aldı.

1999 yılında Turner Doğan ortaklığında Türkiye’de kurulan CNN TÜRK haber kanalını kuran 5 kişilik ekibin içinde yer aldı. 2000 yılında Türk televizyonculuk hayatında canlı yayın rekoruna imza attı. Aynı yıl CNN TÜRK’ de yayınlanmaya başlayan 5N1K adlı günlük haber programını hazırlayıp sunmaya başladı. 2001 yılında 9/11 saldırılarının ardından gelişmeleri yerinde takip etmek için Pakistan Afganistan sınırında aylarca canlı yayınlar ve haber programları hazırladı.

2003 yılında ABD’nin Irak’ı işgalini embedded gazeteci olarak izledi. Günlük yayınlanan 5N1K adlı haber programı Türkiye’nin bütün saygın ödüllerini topladı. 3 kez Altın Kelebek, TGC tarafından verilen Mahmut Dikerdem ödülü, 2 kez RTGD ve Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından Oradaydım En İyi Belgesel Tv Oscarı ve 5N1K CNN Türk TV Oscar’ı ödülünü aldı.

2005 yılında “Flu” adlı deneme kitabı yayınlandı. 2006 yıllında Küba adasında bulunan Guantanamo askeri üssüne giderek özel bir araştırmaya imza attı. Daha sonra “Cehennem Kafesi” adında bir kitapla yaşanan insan hakları ihlallerini anlattı. Aynı yıl ‘Ah Benim Yarım Aklım’ adında bir şiir kitabı yayınlandı. Kitap, 2006 yılı Grafik tasarım ödülünü kazandı. Eşref Bitlis’in ölümünü ölüme giden sürecini ‘Komutan’ın Şüpheli Ölümü’ adlı kitabında yayınladı.

Günlük yayınlanan 5N1K adlı haber programı 3000. Kez ekrana geldi. Kendi alanında bir rekora imza attı ve Türkiye’de en çok izlenen Haber Programı Ödülü kazandı. Sağır Oda adlı ilgiyle izlenen televizyon dizisinin yapımcılığını üstlendi. 2009 yılında Emniyet İstihbaratı’nın ezber bozan hikayesini anlatan ”Önemli İşler Dairesi” adlı kitabı yayınlandı.

2011 yılında Libya’ya gitti. Lider Muammer Kaddafi’nin oğlu Seyfül İslam Muammer Kaddafi ile dünya’nın konuştuğu ropörtajı gerçekleştirdi. Yine,2011 yılında Cüneyt Özdemir ile 5N1K programında Van depreminin tüm gerçekliğini bölgeden aktardı. 2014 yılında “Eğlencesini Yitiren Ülke” adlı kitabı yayınlandı. 2016 yılında, 15 Temmuz’u anlatan “ Bir Millet Direniyor” adlı kitabı yayınlandı.

2017 yılında, “ En iyi Haber Programı” olarak Altın Kelebek ödülünü aldı. 2017 yılında, “5N1K: Reza Zarrab Özel” konulu haber programı ile “Yılın En İyi Haberi” seçilmiştir.

2018 yılında, “Günebakan” adlı kitabı yayınladı.

Business Influencer

Sosyal Medya Projeleri

Sosyal medya platformlarında; markanızın pazarlama stratejisine, imajına ve iletişim hedeflerine uygun, alanında uzman influencer seçimi yaparak, başarılı sosyal medya projeleri gerçekleştirebilir ve dijital dünyanın kanaat önderlerinin gücünden faydalanarak etkili iletişim çalışmaları yürütebilirsiniz.

Konuşmacımız pazarlama iletişim stratejinize uygun projelerde yer alarak sosyal medya platformları aracılığıyla hedef kitlenize erişebilir, aynı zamanda markanızın geliştirdiği mevcut kampanyanın tanıtımına/duyurusuna destek olabilir. Konuşmacımız ile birlikte gerçekleştireceğiniz sosyal medya projelerinde daha fazla kişiye ulaşarak etkili bir sosyal medya projesi yürütülmesini mümkün kılabilirsiniz.

Stüdyo Projeleri

Alanında uzman ve fikir lideri olarak kabul edilen influencer konuşmacımız ile, profesyonel ekipmanlar aracılığıyla stüdyo ortamında gerçekleştirilen projeler kurgulayarak, hedef kitle nezdinde markanızın bilinirliğinin ve güvenilirliğinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Konuşmacımız, benzersiz içerik ve etkileyici konuşmalarıyla markanıza ve ilgili hedef kitlenize video konferans ve/veya canlı yayın teknolojisini kullanarak; bir stüdyo ortamında, tema ve içeriği önceden tasarlanmış projelerde yer alabilir, uzmanlık alanlarıyla ilgili bilgi ve deneyimlerini izleyenleri ve dinleyenleri ile paylaşabilir.

Canlı Moderasyon

Uzman bir moderatör tarafından yönetilen projelerde moderatörün yetkinliği, program ve yayın akışı doğrultusunda mevcut olan içeriklerin belirlenmesi, akışın yönlendirilmesi ve başarılı bir şekilde yönetilmesi performansı olumlu yönde etkilemektedir.

Konuşmacımız, planlanan içerik akışı doğrultusunda ve uzmanlığı çerçevesinde, tartışılması hedeflenen konuların, etkili bir şekilde konuşulmasını sağlayarak, zaman yönetimi ile birlikte içerik akışını organize edebilir. Aynı zamanda sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücü sayesinde konuşmacımızı canlı gerçekleşecek etkinliklerinizde ‘uzman konuşmacı’ olarak konumlandırabilirsiniz.

YouTube Projeleri

Sosyal medya platformlarının en güçlüleri arasında yer alan YouTube; dijital dünyada en çok tercih edilen, en ses getiren ve hedef kitle etkileşimini güçlendirmeye yönelik iletişim çalışmalarının en sık yürütüldüğü platformlardan biri olarak varlığını sürdürmektedir.

Hayata geçirilecek YouTube projelerinde dijital mecralardaki etkileşimi güçlü olan konuşmacımız ile uzmanlık ve çalışma alanları çerçevesinde markanıza özel özgün içerikler oluşturabilir, YouTube’a özel içeriğe sahip video serileri kurgulayabilir ve uzman görüşünü hedef kitle ile paylaşmak için ihtiyaca uygun içerikle tasarlanmış ve teması önceden belirlenmiş video serileri yaratabilirsiniz.

Podcast Projeleri

Markanızın ve hedef kitlenizin ilgi duyduğu konularda herhangi bir ekrana bağlı kalmadan uzman görüşüne erişmesini, ilham almasını ve keyifli vakit geçirmesini sağlayan podcast serileri ile birbirinden farklı platformlarda sesli yayınlar oluşturabilirsiniz.

Çok sayıdaki dijital kullanıcının ilgisini çeken ve giderek daha da popülerleşen bu mecrada yer alarak, alanında uzman konuşmacımız ile iletişim stratejinizi en iyi şekilde eşleştirerek doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Marka Elçiliği Projeleri

Marka elçileri; marka ile hedef kitle arasındaki iletişimi canlı tutarak markanın referansı olma görevini üstlenir. Üstlenilen bu referansın odağında marka elçiliği; iletişim hedeflerine ulaşmak isteyen markalar için olmazsa olmaz bir pazarlama stratejisidir.

Markanızın imajını ve itibarını güçlendirecek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi tanıtıp tavsiye ederek marka ile hedef kitle arasında uzun süreli anlamlı bağlar yaratacak, bunu sağlarken de hedef kitlenin güvenle markayı tercih etmesini mümkün kılacak konuşmacımız marka elçisi olarak dijital projelerinizde konumlandırabilir ve uzun soluklu iletişim çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz.

CÜNEYT ÖZDEMİR kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.