HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ADAM CHEYER

Adam Cheyer Teknoloji Trendleri ve Yapay Zeka Konuşmacısı, Siri and Viv Labs Kurucu Ortağı ve Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ADAM CHEYER 2024 Konuşma Başlıkları ADAM CHEYER 2024 Konuşma Başlıkları

  • Yapay Zekanın Geleceği ve İş Dünyasına Yansımaları
  • “Merhaba Siri”: Bir Kuruluş Hikayesi
  • Başarılı Bir Startup Nasıl Kurulur? Siri’nin Kurucusundan Dersler
  • Geleceğin Akıllı Ara yüzlerini Birlikte Tanıyalım
  • ChatGPT ve Konuşmaya Dayalı Yapay Zeka

Konuşmacı Profili

Adam Cheyer, amacı dünyayı daha kolay ve yaşanılır hale getirmek için her şeye akıllı bir arayüz tasarlamayı amaç edinen Viv Labs şirketinin kurucu ortağıdır. Viv Labs, Samsung tarafından 2016 yılında satın alındı. Bunun öncesinde Adam Cheyer, Siri’nin kurucu ve yönetici ekibinin parçasıydı. 2010 yılında Apple Siri’yi satın alınca Adam Cheyer şirketin iPhone/IOS grubunun mühendislik bölümü başkan yardımcısı oldu. Siri, bir startup olarak SXSW’da İnovatif Web Teknolojileri Ödülü’nü ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) teknoloji yayınında en başarılı ilk 10 teknoloji startup’ı listesine girdi. 2011’de Apple, Siri’nin Apple sürümünü çıkarınca şirket bu defa Crunchies Ödülü’nü aldı ve bugün Siri, yüz milyonlarca cihazda kullanılır hale geldi.

Adam Cheyer aynı zamanda Dünya’da 180 milyon insanın üye olup katkı verdiği Change.org adlı uluslararası sosyoekonomik değişim platformunun kurucularından biridir ve halen kurucu üyesi ve danışmanı olarak platformu desteklemeye devam etmektedir. Adam Cheyer ayrıca dünyanın en zor problemlerini büyük ölçekli makine öğrenmesi ile çözen Sentient.ai dijital platformunun da kurucularından biridir. Adam Cheyer’ın, bilimsel araştırmacı olarak 60 adet yayınlanmış çalışması bulunmaktadır ve 25 ayrı patentin sahibidir. Aynı zamanda Silikon Vadisi’nde gördüğümüz ve Dünya çapına başarı kazanmış pek çok girişimin başlangıç noktası olan ve kar amacı gütmeyen inovasyon enstitüsü olarak anılan SRI International şirketi bünyesinde DARPA’nın en büyük yapay zeka ve makine öğrenmesi projelerinden biri olan CALO’nun baş mimarıdır.

Adam Cheyer, Brandeis Üniversitesi’nden derece ile mezun olmuş ve UCLA Mühendislik Fakültesi’nde mühendislik fakültesindeki yüksek lisansını onur derecesi ile tamamlamıştır.

 

ADAM CHEYER kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.