HAKKIMIZDA INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

PROF. IRIS BOHNET

PROF. IRIS BOHNET Harvard Üniversitesi Kennedy School Dekanı, Profesör

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

PROF. IRIS BOHNET 2024 Konuşma Başlıkları PROF. IRIS BOHNET 2024 Konuşma Başlıkları

  • Cinsiyet Eşitliğini Yeniden Tasarlamak
  • Davranışsal Ekonomi
  • Cinsiyet Yanlılığına Karşı Koymak
  • Farklılık ve Çeşitliliğin Yeniden Tasarımı

Prof. Iris Bohnet Kimdir? 

Iris Bohnet, Harvard Üniversitesi Kennedy School Dekanıdır  ve işletme alanında profesör olarak ders vermektedir. Bir iktisatçı olarak davranışsal ekonomi alanında çalışmaktadır. Yani kurumların, örgütlerin veya toplumun karar verme süreçlerini geliştirmek için psikoloji ve iktisat biliminin kullandığı öngörüleri cinsiyet ve kültürel perspektifle harmanlayan düşünceler üretmektedir. Son yaptığı araştırma çalışmasında, insanların yaşarken, öğrenme süreçlerinden geçerken ve çalışırken taraf alma tuzağına düşmemek için nasıl bir davranış kalıpları tasarımı oluşturulabileceği üzerinedir. Yazmış olduğu What Works: Gender Equality by Design pek çok ödüle layık görülmüştür. Iris Bohnet bu ve benzer konular hakkında dünyanın farklı yerlerinde hükümetlere ve şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

Professor Bohnet, Dünya Ekonomik Forumu Genç Global Liderler programının içinde yer alan Women and Public Policy (Kadınlar ve Kamu Politikaları) programının direktörlerinden biri olup, aynı zamanda üst düzey yöneticiler için düzenlenen “Global Leadership and Public Policy for the 21st Century” (21. Yüzyılda Global Liderlik ve Kamu Politikaları) programının idare kurulunda yer almaktadır. Credit Suisse Group, Applied, Edge, genEquality, TaketheLeadWomen, We Shape Tech, Women in Banking and Finance ve UK Government’s Equalities gibi şirket ve kurumların yönetim ve danışma kurullarında yer almaktadır. Pek çok akademik derginin yayın kurulunda bulunmaktadır. 2018 ve 2019 yıllarında cinsiyet politikaları alanında çalışan en etkili insanlardan biri ve 2016 ile 2019’da Avustralya’da Victoria Eyaleti Düşünce Lideri olarak ilan edilmiştir. Kendisine İsviçre Lucerne Üniversitesi tarafından 2016 yılında fahri doktor unvanı verilmiştir. Evli ve iki çocuk annesidir. 

PROF. IRIS BOHNET kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.