INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ÇETİN YILMAZ

ÇETİN YILMAZ Basketbol Koçu, TÜBAD Başkanı

önceki
sonraki

Keynote & Konuşma

ÇETİN YILMAZ 2024 Konuşma Başlıkları ÇETİN YILMAZ 2024 Konuşma Başlıkları

 • Çetin Yılmaz ile Bir Düzine Tecrübe: 12 Soru & 12 Cevap
 • Kriz Yönetimi ve Zor Koşullarda Koçluk ve Liderlik
 • Bireysel Gelişim ve Konfor Alanı
 • Koçluk - Liderlik ve Rol Model Olmak
 • Feedback & Güven Vermek
 • Takım Oyunu ve Sürdürülebilirlik
 • Değişim, Dönüşüm ve Yönetimi
 • Başarı Felsefesi, Motivasyon ve Aidiyet

Çetin Yılmaz Kimdir?

“Basketbol Koçluğu her ne kadar farklı görünsede, İş hayatının tüm alanlarıyla benzerlikler taşır. Bir banka, hastahane, şirket veya holding yönetmekle ortak yönleri vardır. Profesyonel iş yaşamı ile örtüşen parametreler ise; insan yönetimi, uzmanlaşma, liderlik, takım olgusu ve iş disiplini olarak kısaca özetlenebilir.”

1956 Ankara doğumlu olan Çetin Yılmaz, evli ve bir çocuk babasıdır.

Çetin Yılmaz'ın Eğitimi

Ortaokulu TED Karabük Koleji'nde, Liseyi Ankara Yükseliş Koleji'nde bitirerek ODTÜ Sosyoloji Bölümünden 1980 yılında mezun olmuştur.

Çetin Yılmaz'ın Kariyeri

2010-2014 yılları arasında Anadolu Efes Basketbol Takımının Teknik Koordinatörlüğünü yürütmüş olan Çetin Yılmaz; Ülker Basketbol Takımı 7 sezon, Fenerbahçe Basketbol Takımı 5 sezon, Çukurova Basketbol Takımı 5 sezon, ODTÜ Basketbol Takımı 8 sezon olmak üzere uzun soluklu olarak Türkiye’nin önde gelen basketbol takımlarını çalıştırmıştır. Ayrıca; Tuborg, Beykoz ve BJK da çalıştırdığı basketbol takımları arasında yer almaktadır.

Bu takımların dışında; Basketbol A Milli Takım Baş Antrenörlüğü, Ümit Milli Takım Baş Antrenörlüğü ve A Milli Takım Yardımcı Antrenörlüğü yapmıştır.

Çetin Yılmaz'ın Başarıları

KULÜPLER
* Fenerbahçe Tarihinin ilk Deplasmanlı Lig Şampiyonluğu,
* Fenerbahçe Tarihinin ilk 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası,
* Fenerbahçe’de çalıştığı sürece 3 Lig Birinciliği, 1 Lig İkinciliği,
* Ülker Basketbol Takımının ilk 2 Şampiyonluğu,
* Ülker Basketbol Takımının ilk Cumhurbaşkanlığı Kupası,
* Ülker Basketbol Takımının Avrupa’daki ilk 2 Çeyrek Final Derecesi,
* Anadolu Efes Basketbol Takımı Teknik Koordinatörü, Euroleague Çeyrek Finali
* Anadolu Efes Basketbol Takımı Teknik Koordinatörü, Türkiye Ligi Finali
* Çukurova Basketbol Tarihinin ilk Lig İkinciliği,
* 6 Kez Türkiye Ligi Finali, 3 Kez Şampiyonluğu,
* ODTÜ Basketbol Takımı ile Üniversiteler Şampiyonluğu,
* Genç ve Yıldız kategorilerinde çeşitli Türkiye Dereceleri.

MİLLİ TAKIM
* Türk Milli Takımı ile ilk kez, Avrupa Şampiyonası Finali (Asistan Koç)
* 5 Ayrı Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında Milli Takım Koçluğu ve Yardımcılığı,
* Eurolig ve Avrupa Kupalarında 2 Kez Çeyrek Final, 2 Kez Top 16.
* 5 Kez Türkiye All-Star Takım Koçluğu ve Yılın Antrenörü ödülleri.

Çetin Yılmaz'ın Diğer Çalışmaları


Şirketlerin Takım Olmak, Liderlik, Verimlilik, Kişisel Gelişim ve Motivasyon konularındaki konferans – seminerlerinde konuşmacı olarak yer almaktadır.

Turkcell, Global Bilgi, Ericsson, Akçansa, Sanovel, Actavis, Sandoz, Pfizer, Roche, Unilever, Mc Donalds, Anadolu Grubu, Group SEB, Volvo, Nissan, Mercedes Benz, Siemens, Zoetis, Koç Holding, IBM, Intel, Remax, Cargill, Hedef Filo, Schneider Electric ve Alexion İlaç konferans verdiği kurumlar arasında yer almaktadır.

Yönetim Danışmanlığı, Antrenör Eğitim Seminerlerinde Eğitmenlik ve halen Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Bir dönem Lig TV ve SKY Türk Kanallarında Eurolig ve Türkiye Ligi Maç Yorumculuğu ve Hürriyet Gazetesinde Basketbol yazarlığı yapmıştır. HOBİLERİ Siyaset Bilimi, Antropoloji, Sosyoloji, Felsefe, Tarih ve Müzik olup aynı zamanda gitar çalmaktadır.

Çetin Yılmaz'ın Hobileri

Siyaset Bilimi, Antropoloji, Sosyoloji, Felsefe, Tarih ve Müzik olup aynı zamanda gitar çalmaktadır.

Master Class Workshops

Çetin Yılmaz Koçluğunda Yöneticiler İçin Basketbol Kampı

Basketbol her ne kadar farklı görünse de, iş hayatının tüm alanlarıyla benzerlikler taşımaktadır. Basketbolun bir banka, hastane, fabrika veya holding yönetimi ile ortak yönleri vardır. Basketbolun profesyonel iş yaşamı ile örtüşen parametreleri; İnsan ilişkileri, Uzmanlaşma, Gelişim, Yaratıcılık, Liderlik, Sistem, Takım Olgusu, Yardımlaşma, Paylaşma, Departmanlar / Kompartmanlar arası Uyum ve İş disiplini olarak kısaca özetlenebilir.

Şirketlerin başarılı olabilmek için çok yönlü stratejiler geliştirmeye ve bunları uygulamaya ihtiyacı vardır, tıpkı Basketbolda olduğu gibi önceden planlanmış ve üzerinde çalışılmış iyi bir savunma ve hücum stratejileri de olmalıdır. Aynı zamanda belirlenen stratejilerin disiplinli bir şekilde uygulanması gerekir. Bu prensipleri, sahada başarıyla uygulamak sonuç için gerekli ancak yeterli şart değildir. En önemli faktör ekip olabilmektir; bir başka deyişle Koçun ve Bireylerin Harmonisi ve Motivasyonudur. Bu olmadan gerçek bir TAKIM’dan söz edemeyiz. Ancak, "Haydi Takım Olalım" demekle de takım olunmaz, belirli şartları vardır.''

Konular: 

 • Liderlik, Güven Duyma ve Verim
 • Lider ve Özellikleri
 • Karar Vermek, Kararın Peşinden Koşmak, Yılmamak, Adanmışlık ve Başarılı Sonuç.
 • Takım Olma Yolundaki Toplumsal Engeller ve Takım içi Engeller
 • Takım Ruhu, Bağlılık ve Direnç
 • Sistem / Disiplin / Organizasyon Nedir, Ne Değildir?
 • Bireylerin Katkısı ve Ön yargı
 • Konfor Alanının Dışına Çıkmak
 • İç Dinamikler ve Dış Dinamikler Felsefesi

Deneyim Odaklı & Eğlenceli Çözümler

Çetin Yılmaz Koçluğunda Yöneticiler İçin Basketbol Kampı

Speaker Agency, Türkiye Basketbol tarihine başarıları ile imza atmış Basketbol Milli Takım ve Euroleague Koçlarından Çetin Yılmaz ile Master Class bir program hazırladı. Bu program; şirket yöneticilerine özel olarak tasarlanmış gerçek bir basketbol kamp programının simülasyonudur.

Katılımcılar iki gün süresince basketbol takım oyuncusu formasyonunda eğitim görecek, antreman yapacak ve gerçek sporcu yaşamıyla tanışacaklar. Aynı zamanda takımdaşlık psikolojisini de deneyimleyecekler.

Koç Çetin Yılmaz’ın felsefesine göre; basketbol her ne kadar farklı görünse de, iş hayatının tüm alanlarıyla benzerlikler taşımaktadır. Basketbolun bir banka, hastane, fabrika veya holding yönetmekle ortak yönleri vardır. Basketbolun profesyonel iş yaşamı ile örtüşen parametreleri; İnsan ilişkileri, Uzmanlaşma, Gelişim, Yaratıcılık, Liderlik, Sistem, Takım Olgusu, Yardımlaşma, Paylaşma, Departmanlar / Kompartmanlar arası Uyum ve İş disiplini olarak kısaca özetlenebilir.

Şirketlerin başarılı olabilmek için çok yönlü stratejiler geliştirmeye ve bunları uygulamaya ihtiyacı vardır; tıpkı basketbolda olduğu gibi önceden planlanmış ve üzerinde çalışılmış iyi bir savunma ve hücüm stratejileri de olmalıdır. Aynı zamanda belirlenen stratejilerin disiplinli bir şekilde uygulanması gerekir. Bu prensipleri, sahada başarıyla uygulamak sonuç için gerekli ancak yeterli şart değildir. En önemli faktör ekip olabilmektir; bir başka deyişle koçun ve bireylerin harmonisi ve motivasyonudur. Bu olmadan gerçek bir TAKIM’dan söz edemeyiz. Ancak, “Haydi Takım Olalım” demekle de takım olunmaz, belirli şartları vardır.’’

Sonuç olarak bu program; katılımcılarına iş hayatında takım olarak başarıya koşmanın felsefesini anlatır. Katılımcılarına; kişisel dönüşümün, özeleştirinin, bireyin kendisiyle hesaplaşmasının ve hatta ciddi bir yüzleşmede bulunmasının gerekli olduğu duygusunu kazandırır.

 

Şirketlerin C- Level, Direktör ve Müdür seviyesindeki tüm yöneticiler için uygundur.

Katılımcı Sayısı: 10 – 15 Yönetici
Yer: Otel + Spor Salonu
Kıyafet: Eşofman, Tişört, Şort, Spor Ayakkabı, Spor Çantası
Ekipman: Havlu, Basketbol Topu, Forma
Sunum Dili: Türkçe, İngilizce

Kamp programı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

ÇETİN YILMAZ kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.