INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

FELICITY ASTON

FELICITY ASTON Kaşif, Bilim İnsanı, Yazar

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

FELICITY ASTON 2024 Konuşma Başlıkları FELICITY ASTON 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dayanıklılık / Özliderlik / Zihinsel Hijyen / Değişime Uyum
  • Takım Çalışması / Yüksek Performanslı Takımlar Oluşturma / Sanal Takımlar
  • Liderlik
  • Çeşitlilik
  • Motivasyon / İlham
  • İklim / Çevre

Konuşmacı Profili

Felicity Aston MBE, yazar, konuşmacı, araştırmacı bilim insanı ve kutup kaşifidir. 2012 yılında, 1744 km'lik yalnızca 59 günde tamamladığı Antarktika'yı kayakla geçen ilk kadın oldu ve bu başarısıyla Guinness Dünya Rekorları kitabında yer aldı.

Felicity'nin kutup macerası, 2000 yılında İngiliz Antarktika Araştırması'nda meteorolog olarak Antarktika'ya seyahat ettiğinde başladı. 23 yaşına geldiğinde, Antarktika Yarımadası'ndaki Rothera Araştırma İstasyonu'nda iklim ve ozonu iki buçuk yıl boyunca sürekli olarak izleme şansını yakalamıştı.

Felicity daha sonra dünya çapında birçok keşif gezisi düzenledi ve liderlik yaptı, özellikle de Kutup Bölgeleri'ne. Gezileri arasında ilk İngiliz kadınlarının Grönland'ı geçişi, Güney Kutbu'na 6000 km'lik bir yolculuk, Soğuk Kutup'a 36,000 km'lik bir yolculuk ve uluslararası kadın ekiplerine Kuzey ve Güney Kutupları'nda kayakla liderlik yapma yer alıyor.

Felicity, keşif deneyimini geniş bir izleyici kitlesine iletmek için yeni ve heyecan verici yollarla uzmanlaşmaya devam ediyor. Kaspersky Lab Antarktika Ortaklığı Keşfi, 'Pole'a Tweet Atan İlk Keşif' olma özelliğini taşıyordu ve Soğuk Kutup’taki gezisinden elde edilen materyaller bir gezici sanat sergisine dönüştürüldü. Beş kitap yazdı, birkaç kitaba katkıda bulundu. İngiltere ve yurtdışındaki çeşitli yayınlar için düzenli olarak katkıda bulunuyor.

2013 yılında, atmosfer hakkında 'Operation Cloud Lab: Secrets of the Skies' adlı bir BBC Bilim belgeselini sunarken Kuzey Amerika'nın üzerinden bir ay boyunca uçarak geçirdi ve 2016'da Klondike Altın Rüşveti'nin rotasını yeniden izleyerek BBC Tarih için belgesel mini dizisi sundu. O zamandan beri, bağımsız birkaç filme katıldı, bunlar arasında COP26 için Groundtruth Productions tarafından yapılan iklim değişikliği filmi ve Felicity'nin 2018 Euro-Arap Kuzey Kutbu keşfi projesi hakkında Holly Morris filmi olan Exposure bulunuyor.

Felicity, bir dizi keşifle ilgili organizasyon, yardım kurumu ve projede yönetici, hamilik veya elçi olarak yakın çalışıyor. Bunlar arasında The British Antarctic Monument Trust, Equal Adventure, First Women projesi ve The Explorers Club'ın Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Bölümü yer alıyor. Ayrıca, PC6 buz sınıfı keşif gemisi Silver Endeavour'ın gurur duyulan vaftiz annesidir.

Felicity, Londra Kraliyet Coğrafya Derneği ve New York'taki The Explorers Club'ın hem seçilmiş hem de katılımcı üyesi olarak seçilmiştir. 2008 Churchill Bursiyeri'dir, Transglobe Expedition Trust'tan Ginny Fiennes Ödülü'nü, WINGS WorldQuest'ten 2014 Kadınlar Keşfetme Ödülü'nü, National Geographic Traveller UK'ten 2019 Özel Katkı Ödülü'nü, 2021 Kadın Bilim Ödülü'nü ve Canterbury Christ Church Üniversitesi'nden Fahri Doktora unvanını almıştır. 2015 yılında Kraliçe'nin Kutup Madalyası ile ödüllendirildi ve polar keşiflere hizmetlerinden dolayı MBE unvanına layık görüldü.

Felicity zamanını (Vigur Adası) evi ile doğduğu İngiltere arasında geçiriyor.

FELICITY ASTON kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan

FELICITY ASTON referansları

Kral Charles III

Birleşik Krallık kralı

Gerçekten, olağanüstü...

Joanna Lumley

Aktris

Dayanıklı, cesur, korkusuz, çılgınca cesur, hayranlık uyandırıcı ve son derece sevimli.

Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.