INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

TANSU YEĞEN

Tansu Yeğen Appcircle CEO, Kurucu Ortak

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

TANSU YEĞEN 2024 Konuşma Başlıkları TANSU YEĞEN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Teknoloji Alanında En Son Gelişmeler ve Önümüzdeki 10 Yıl Beklentiler
  • Yapay Zeka Gelişiminin iş Hayatına Etkileri
  • İş Hayatında Kullandığım Yönetim İlkeleri
  • Kariyeriniz Hakkında Her Şey
  • Teknoloji ile Sürekli Büyüme için Strateji ve Değişim

Tansu Yeğen Kimdir? 

1985 yılında Alman Lisesi’nden mezun olan Tansu Yeğen, 1989 yılında ise Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Yeğen, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında Digital Equipment’ta başlayan Tansu Yeğen, kariyerine 1994 yılında Hewlett Packard Türkiye’de Satış ve Pazarlama Müdürü olarak devam etti.

Yeğen, HP Türkiye’nin; PC, dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları pazarında, birinci sırada konumlanmasında rol oynadı.

1998 yılında Microsoft Türkiye bünyesine Pazarlama Müdürü olarak katılan Tansu Yeğen, bu şirketteki görevine 1999 yılı itibariyle Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürdü.

Tansu Yeğen’in yedi yıl çalıştığı Microsoft Türkiye’de, ekibiyle birlikte gerçekleştirdiği KOBİ’lere yönelik 2000 Projesi” ise Microsoft’un dünya çapındaki 245 projesi arasından “en iyi uygulama” seçildi.

Daha sonra sırasıyla Apple, Turkcell Ukrayna, Turkcell Avrupa ve IBM’de üst düzey yöneticilik yapan Yeğen, 2013 yılında Samsung Türkiye’ye başkan yardımcısı olarak atandı.

2018-2023 yılları arasında yapay zeka ve robotik süreç otomasyonu alanında lider bir şirket olan UiPath’de 120 ülkeden sorumlu, Avrupa Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

2023 yılı itibariyle mobil uygulama geliştirme süreçlerini uçtan uca yöneten Appcircle’de dünya operasyonlarından sorumlu CEO ve Kurucu Ortak olarak kariyerine devam etmektedir.

2008 yılında Stevie Awards tarafından Avrupa’da yılın CEO’su seçildi.

2019 yılında Ukrayna Cumhurbaşkanı ofisinden ülkede sokak çocuklarını problemini çözdüğü için ödül aldı

2021 yılında yayınlanan ’40 Metodla kariyerini ve kişiliğini PARLAT’ kitabı gene aynı yılın en iyi İnsan Kaynakları ve Kariyer Kitabı ödülünü kazandı

2022 yılının sonunda Enterpreneur Dergisi tarafından ‘2023 yılında Orta Doğu’da izlenmesi gereken en etkin 10 kişi’ arasında gösterildi

TANSU YEĞEN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.