INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

ALİ ÇINAR

ALİ ÇINAR Gazeteci, Akademisyen, Türk - Amerikan Toplum Lideri

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

ALİ ÇINAR  2024 Konuşma Başlıkları ALİ ÇINAR 2024 Konuşma Başlıkları

  • Türk & Amerikan İlişkileri
  • ABD'nin Dış Politikası
  • NATO 2030 ve Türkiye
  • Dezenformasyon: Bilgi Kirliliği
  • ABD'de Gazetecilik
  • İletişim Sektörünün Geleceği
  • Dijital Ödemeler ve Para Transferinin Geleceği

Ali Çınar Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi 1999 mezunu olan Çınar, New Haven Üniversitesi’nde MBA masterini tamamlamıştır. MBA masteri süresi boyunca aynı zamanda İletişim Bölümü Merkezi’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. Üniversitede iki sene Uluslararası Öğrenciler Birliği Başkanı olarak çalışarak “Uluslararası Olağanüstü En Başarılı Öğrenci” ödülüne layık görülmüştür.

Çınar 2004, 2005 ve 2006 yıllarında Harvard İşletme Okulu, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MİT) ve New York Üniversitesi’nde uluslarası ilişkiler ve işletme ile ilgili çeşitli sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır.

Ali Çınar şu anda Türkiyenin en büyük medya kurumlarından biri olan Ciner Medya Grubunun(Habertürk TV,Bloomberg HT,Show TV) ABD Temsilcidir. Washington,DC'de Bloomberg LP merkezinde çalışarak, Bloomberg HT için resmi yetkililer ve Amerikalı iş dünyasından konukları ağırlamaktadır. Virginia merkezli Liberty Üniversitesinde iletişim doktorası devam etmekle beraber, iletişim doktora tezi dezenformasyon ve bilgi kirliliği üzerinedir.Ayrıca son dört yıldır İstanbul Aydın Üniversitesinde yüksek lisan öğrencilerine  öğretim üyesi olarak online ders vermektedir.

2002 ve 2008 yılları arasında Concord Industries’de Pazarlama Müdürü olarak görev yapmış ve daha sonra 2008-2012 yılları arasında bir Fortune 500 şirketi olan Western Union firmasında  A.B.D.’nin Avrupa ve Orta Doğu işletme faaliyetlerinden sorumlu Pazarlama Müdürü sıfatıyla çalışmıştır. Western Union’dan görev yaptığı dört sene içerisinde altı ödül kazanmıştır. Çınar, Western Union’da geçirdiği başarılı kariyeri sonrasında 2012-2014 yılları arasında bir Wall Street Şirketi olan Transfast'ta (Suanki adı Mastercard) Pazarlama/Ürün Müdürü olarak görev yapmıştır.

Mesleki sorumlulukları ve eğitsel başarılarının yanı sıra Çınar, A.B.D – Türkiye ilişkilerine katkıda bulunarak ABDdeki önemli çatı kuruluşlarında görev yapmıştır. 2010-2012de Washington,DC merkezli Türk-Amerikan Dernekleri Assemblesi Başkan Yardımcılığı,  2012-2014te New York merkezli Türk-Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanlığı, 2014-2016ta Demokrat Parti Etnik Koordinasyon Konseyi Başkan Yardımcılığı bulunmuştur. Çınar, Amerikan Askeri Akademisi'nde, ABD Kongresi Dış İlişkiler Komitesinde, Columbia Üniversitesinde, Birlemiş Milletlerde, Ulusal Basın Klübünde düzenlenen programlara konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Ali Çınar, Birleşmiş Milletler, A.B.D. Dışişleri Bakanlığı, Pentagon ve Beyaz Saray’da onaylı basın kartı bulunmakla beraber, Beyaz Saray Gazeteciler Cemiyeti, BM Gazeteciler Cemiyeti, Amerikan Basın Derneğine üyelikleri bulunmaktadır.

Ali Çınar, son 15 yılda 40in üzerinde hem Türk hemde Amerikan kurumlarından ödül almıştır.Aldığı ödüller arasında, 7 ABD Başkanına verilmiş, 40 yılı aşkın süredir verilen Ellis Adası Şeref Madalyası’na 2019 yılında layık görülerek bu şerefe ulaşan en genç Türk Amerikan olmayı başarmıştır.

ALİ ÇINAR kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.