Search Button

Duygu Alptekin Gürsu | Exclusive Konuşmacı

MCC, ACPC Global Liderlik ve Takım Koçu

Duygu Alptekin Gürsu - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Duygu Alptekin Gürsu

Duygu Alptekin Gürsu, MCC, ACPC 25 yılı aşan çok uluslu iş deneyimi ile Türkiye’deki Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ve Adler International Central Europe ve Kanada(ACPC) sertifikalı ilk koçlardan biridir. Kendisi kurumlarda Liderlik Gelişimi ve insan odaklı çalışma kültürü üzerine odaklanmaktadır. 21. Yüzyılın hızla gelişen teknolojik ve yapısal değişimlerinde önce kendi liderliğini ele alan, kişisel farkındalığı yüksek, yaratıcı, gerçek ve bilinçli seçimler yapabilen yöneticilerin liderliklerini ortaya koyabildiklerine inanmaktadır. Kendisi kurumlarda sadece tepe yöneticiliği için birkaç lider yetiştirmenin değil sürdürülebilirlik ve yenilikçilik için liderlik kavramının her seviyede geliştirilmesini desteklemektedir.

2009 yılında kurduğu Duygu Alptekin Koçluk, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile kurumlarda üst ve orta düzey yöneticilerin liderlik gelişimi için liderlik ve takım koçluğu üzerine odaklandı.

3000’e yakın koçluk saati bulunan Gürsu beraber çalıştığı global koçluk şirketleri Center for Creative Leadership ve Coach-Source aracılığı ile Türkiye başta olmak üzere 4 kıta ve 27’den fazla ülkede uluslararası liderlik koçluğu deneyimi kazandı. Çalıştığı şirketlerce koçluğun sanat, kalp ve bilim boyutuna tutku ile bağlı olarak tanımlanan Alptekin-Gürsu, güçlü yanlarını iletişim, inançlı olmak, harekete geçmek, disiplin ve tamamlama arzusu olarak sıralıyor. Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu olan Gürsu, koçluk kariyeri boyunca İngiltere, Belçika, İspanya, Türkiye ve Amerika’da Liderlik Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Organizasyon, Sistem ve İlişki Koçluğu, NLP, Sistemik Takım Koçluğu ve Gestalt Uygulayıcılığı üzerine eğitimler aldı. En son A.B.D. Pennsylvania Üniversitesi ile 5 ay süren Pozitif Psikoloji Sertifika Programını tamamladı.

Kendisi profesyonel pazarlama kariyerine Unilever’de başladı. Daha sonra12 yıl boyunca çalıştığı The Coca-Cola Company’de Orta Doğu, Doğu Avrupa, Kafkasya, Orta Asya ülkeleri ve Türkiye’de Marka ve Pazarlama Müdürü görevlerinin ardından 2006’da 50 ülkenin bağlı olduğu Avrasya Merkez Ofisinde Pazarlama Stratejilerinden sorumlu Direktör ve son olarak Türkiye Pazarlama Direktörü görevlerinde bulundu.

Alptekin Gürsu 2016 yılında Hindistan’da yapılan Dünya Koçluk Kongresinde Global Liderlik Koçluğu Ödülünü aldı, 2018 yılında da EMCC-Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi Liderlik Koçluğu ödülüne aday gösterildi.

“İçimdeki Lider” adlı kitabı 2019’da Mediacat Yayıncılık tarafından yayınlandı.

2009-2016 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalıştığı Bilgi Üniversitesi MBA programında Uygulamalı Liderlik dersini verdi.

Duygu Alptekin Gürsu - Kurumsal Çözümler