Search Button

Duygu Alptekin Gürsu | Exclusive Konuşmacı

PCC, ACPC Profesyonel Liderlik ve Takım Koçu

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Duygu Alptekin Gürsu

Duygu Alptekin Gürsu, PCC, ACPC kurumlarda Liderlik Gelişimi ve İnsan odaklı çalışma kültürü üzerine odaklanmaktadır. 21. Yüzyılın hızla gelişen teknolojik ve yapısal değişimlerinde önce kendi liderliğini ele alan, kişisel farkındalığı yüksek, yaratıcı, gerçek ve bilinçli seçimler yapabilen yöneticilerin liderliklerini ortaya koyabildiklerine inanmaktadır. Kendisi kurumlarda sadece tepe yöneticiliği için birkaç lider yetiştirmenin değil sürdürülebilirlik ve yenilikçilik için liderlik kavramının her seviyede geliştirilmesini desteklemektedir.

2009 yılında kurduğu Duygu Alptekin Koçluk, Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri ile beraber kurum ve yöneticilerle liderlik gelişimi için liderlik ve takım koçluğu üzerine odaklandı. Bağlı olduğu global Koçluk şirketleri Center for Creative Leadership, Coach-Source ve Coach in a box’ın Türkiye’deki ilk yerel koçu olarak Türkiye ve içinde Almanya, İngiltere, Rusya, Sudi Arabistan, B.A.E, Romanya, A.B.D., İtalya, Tayland ve Nepal gibi 20den fazla ülkeye uzanan uluslararası koçluk deneyimi kazandı. Çalıştığı şirketlerce koçluğun sanat, kalp ve bilim boyutuna tutku ile bağlı olarak tanımlanan Alptekin-Gürsu, güçlü yanlarını iletişim, inançlı olmak, harekete geçmek, disiplin ve tamamlama arzusu olarak sıralıyor.

Eğitimini Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde 1996 yılında tamamladı ve profesyonel pazarlama kariyerine Unilever’de başladı. 12 yıl boyunca çalıştığı The Coca-Cola Company’de Orta Doğu, Doğu Avrupa, Kafkasya, Orta Asya ülkeleri ve Türkiye’de Marka ve Pazarlama Müdürü görevlerinin ardından 2006’da 50 ülkenin bağlı olduğu Avrasya Merkez Ofisinde Pazarlama Stratejilerinden sorumlu Direktör ve son olarak Türkiye Pazarlama Direktörü görevlerinde bulundu.

2009-2016 yılları arasında öğretim görevlisi olarak çalıştığı Bilgi Üniversitesi MBA programında Uygulamalı Liderlik dersini verdi. International Coach Federation, Türkiye Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği, European Mentoring and Coaching Council ve European Professional Women Network üyesi olarak da sosyal alandaki çalışmalarına devam etmektedir.