Search Button

Emre Başkan | Konuşmacı

Azor Brand & People Solutions, Kurucu

Konular
VİDEOLAR PLAYLIST
Video Title
Video Title

Emre Başkan

Emre Başkan (Comfort Zone Master), kendini firmaları ve insanları harekete geçirmeye adamış bir danışman, girişimci, denizci, eş ve baba.

Saint-Joseph Lisesi’sinden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. Başta diplomat olmayı planlıyordu; ancak, bu alanın kendisi için çok durağan olduğunu gördü ve yurt içi ve dışında yaptığı stajlarla kendisini özel sektöre odakladı. 2005 yılında Anadolu Grubu’nda Management Trainee olarak iş hayatına başladı. Anadolu Grubu merkez ofislerinde Finans, İç Denetim, İş Geliştirme ve İnsan Kaynakları alanlarında çalıştı. Sonrasında, Anadolu Efes firmasında Satış ve Pazarlama Direktörlüklerinde iş hayatına devam etti.

Kurumsal hayatı boyunca 6 ayrı disiplinde olmak üzere toplam 13 departmanda görev aldı. 2012 yılında Sabancı-M.I.T. ortaklığı ile yürütülen Executive MBA programını tamamladı. Program dahilinde M.I.T. Boston’da Global Leadership and Innovation programına katıldı. Kurumsal kariyeri boyunca finans, iç denetim, iş geliştirme, insan kaynakları, satış ve pazarlama alanlarında çalışma şansı buldu.
Diğer yandan Emre bir deniz tutkunu. 5 sene lisanslı sporcu olarak yelken yarışlara katıldı ve 2013 yılında 3 kişilik bir ekiple Atlantik Okyanusu’nu geçti.

Bu seyahat sonrasında hayatında büyük değişiklikler yapan Emre, 2014 yılında Azor Brand & People Solutions adlı danışmanlık firmasını kurdu. Azor adına tescil edilen danışmanlık modeli COZMO®’yu (Comfort Zone Model) geliştirdi. Bundan sonra, kendisini insanları ve firmaları konfor alanlarının dışına çıkarmaya ve onları yenilikler doğrultusunda harekete geçirmeye adadı.

Aynı zamanda bir TEDx konuşmacısı olan Emre; Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki girişimcilik programlarında dersler veriyor. Yine üniversitelerde ve Galata Business Angels bünyesinde mentörlük yapıyor. Danışmanlık dışında ise dijital ve tarım alanlarında çeşitli girişimleri bulunuyor.