Search Button

Gizem Öztok Altınsaç | Exclusive Konuşmacı

Ekonomist, Özyeğin Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Gizem Öztok Altınsaç - Kurumsal Çözümler

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Gizem Öztok Altınsaç

2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Bilkent Üniversitesi İktisat yüksek lisansına başladı ve aynı üniversitede asistanlık yaptı. Yüksek lisans derecesini Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden aldı.

2004 yılında, profesyonel hayata adım atarak, Garanti Yatırım’da Ekonomistlik görevine başladı. 2012-2016 yılları arasında Garanti Yatırım’da Başekonomistlik görevini yerine getirdi. Bu zaman zarfında Türk Telekom gibi büyük halka arzlarda ve kurumsal satış süreçlerinde de yer alan Altınsaç, yerli ve yabancı fonlara Türkiye piyasaları ve ekonomisi hakkında Türkiye’de ve yurtdışında araştırma hizmeti verdi.

2011 yılından bu yana, eş zamanlı olarak, Bloomberg HT’de Pazartesi ve Perşembe günleri İlk Söz ve Küresel Piyasalar programlarında profesyonel yorumcu olarak da yayın yapmakta ve BloombergHT’de düzenli köşe yazmaktadır.

Altınsaç, aynı zamanda, Sabancı Üniversitesi’nde ve Özyeğin Üniversitesi’nde, lisans ve yüksek lisansta “davranışsal finans”, “Türkiye ekonomisinde makro verilerin okunması”, ve “makroekonomik tahmin yöntemleri” derslerini vermektedir.

17 yıldır finansal piyasalarda profesyonel deneyimi olan Altınsaç, Global Yatırım Holding bünyesinde bulunan Actus Portföy Yönetimi’nde Başekonomist/Araştırma Direktörlüğü yapmaktadır. Altınsaç aynı zamanda GOA Danışmanlık şirketinin de sahibidir.

Gizem Öztok Altınsaç - Kurumsal Çözümler