Search Button

Haluk Sicimoğlu | Konuşmacı

Reklam ve Strateji Uzmanı

Videolar

VİDEOLAR

PLAYLIST
Video Title

KONUŞMACI PROFİLİ

Haluk Sicimoğlu

Haluk Sicimoğlu Şişli Terakki Lisesi Mezunu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Ohio’da Akron Üniversitesi’nde Pazarlama ağırlıklı İş İdaresi eğitimini bitirdikten sonra Florida’da Miami Üniversitesi’nde, Pazarlama konusunda lisans üstü eğitimini tamamladı.

Pazarlama İletişimi kariyerine 1988 yılında Manajans/Thompson’da araştırma bölümünde başladı ve aynı ajansta müşteri ilişkilerinde görev aldı.

1991 yılında ALICE/BBDO ailesine katılarak bu ajansın Stratejik Planlama Direktörlüğü’nü üstlendi.

1992 yılında Türkiye’nin ilk stratejik marka planlaması şirketi olan FOCUS 4’u kurdu.

1998-2000 yılları arasında merkezi Barcelona’da bulunan BBDO University’nin Stratejik Planlama Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. O zamandan beri ateşli bir FC Barcelona taraftarı ve aynı kulübün resmi üyesi.

Sicimoğlu halen BBDO Turkey’de Stratejiden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi görevinde bulunuyor.

Pazarlama iletişimini “Bir sosyal paydaşın markaya dokunma ihtimali olan her yerde unutulmaz deneyimler yaratmak” olarak tanımlayan Sicimoğlu 2015’de öğrencisi ve mimar arkadaşı Güneş Pekşen’le beraber THAATS.IT adındaki Marka Deneyimi Tasarım şirketini kurdu.

2013 ve 2014 yıllarında Reklamcılık Vakfı Başkanlığı görevini yürüten Sicimoğlu, İzmir Ekonomi Üniversitesinde ve Sabancı Üniversitesi Marka Pratikleri Yüksek Lisans Programında dersler vermektedir.