INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

CHUCK MARTIN

CHUCK MARTIN Yazar, Fütürist

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

CHUCK MARTIN 2024 Konuşma Başlıkları CHUCK MARTIN 2024 Konuşma Başlıkları

  • Dijital Dönüşüm 3.0
  • Öngörülebilir, Uyumlanabilir ve Etkileşimli Uygulamalar
  • Nesnelerin İnterneti (IoT)
  • Yeni Dijital Coğrafya

Chuck Martin Kimdir? 

20 yılı aşkın süredir dijital teknolojiler üzerine çalışmalar gerçekleştiren Chuck Martin, New York Times Business kitapları arasında en çok okunan yazarlardan biridir. 

Nesnelerin interneti (IoT) alanında önde gelen uzmanlardan biri olan Chuck, “Digital Transformation 3.0” adlı yeni kitabını da konu üzerine yazmıştır. Chuck Martin, IT Chronicles dergisi ve IoT Thought Leaders to Watch programı tarafından Nesnelerin İnterneti konusunda  en etkin 10 isim arasında birinci sırada gösterilmiştir.

Chuck Martin, dünya çapında yayın yapan ve Nesnelerin interneti üzerine çalışan şirketlerin üst düzey yöneticilerinin ağırlandığı “The Voices of the Internet of Things with Chuck Martin,” adlı podcast programının prodüktörü ve sunucusudur. Chuck Martin’in aynı zamanda şirketler ve çalışma prensipleri üzerine yazmış olduğu pek çok kitabı bulunmaktadır. Bu kitaplar arasında en çok ses getirenler Net Future, Mobile Influence (The New Power of the Consumer) ve The Third Screen’dir.

Chuck Martin, en büyük ve kapsamlı yapay zeka ve IoT yayınlarından biri olan MediaPost AI & IoT Daily’nin editörü olmanın yanı sıra, her gün 100,000’i aşkın okura ulaşan “Connected Thinking” adını verdiği köşesinde makaleler yayımlamaktadır. 

Chuck Martin meslek hayatı boyunca, gelişen teknolojilerin gelecekte şirketler üzerinde yaratacağı etkileri araştırmış ve bu etkileri açıklamaya çalışmıştır. Chuck Martin’in öngörüleri ile 1998 yılında bestseller olmuş kitabı Net Future’da 22 yıl önce nesnelerin interneti hakkında şu sözleri kaleme almıştır: 

“Giyilebilir ve taşınabilir bilgisayarlar laboratuvarlardan çıkacak ve hepimizin çalıştığı ortamlara girecek. Tek kullanımlık çipler sayesinde cihazlar birbiriyle iletişim kurabilecek. Herhangi bir ağa bağlı cihazlar farklı bir ağa bağlı diğer cihazlara entegre edilebilecek.” Web ağlarının ticari anlamda kullanılmaya başlandığı ilk dönemde, Chuck Martin Interactive Age adlı yayın organını hayata geçirmiştir. Bu yayın organı, basılı ve dijital olarak eş zamanlı şekilde okura ulaşan ilk yayın organıdır. Ayrıca internet tarihinde ilk kez interaktif ve online ticari reklam yayınlayan mecra olma özelliğini taşımaktadır.  

Chuck Martin bugün, merkezi ABD’de bulunan ve ağlarla birbirine bağlı bir dünyada ezber bozan iş stratejileri ve pazarlama stratejileri üzerine çalışan Net Future Institute’un başında yer almaktadır. Chuck aynı zamanda nesnelerin interneti ve yapay zekanın bugünün tüketici davranışında nasıl ve ne kadar etkiye sahip olduğunu araştıran çalışmalara önderlik etmektedir. 

 

Chuck Martin bir dönem IMB’de yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmıştır. Görevde bulunduğu dönemde bir milyar dolarlık bütçeyle, yayıncılar ve reklam şirketlerinin de dahil olduğu, medya sektöründe iş ve pazarlama stratejileri üzerine çalışan bir departmanın başında görev almıştır. 

Chuck, bilgi teknolojileri alanındaki profesyonelleri ve şirketlerin CIO kadrosundaki çalışanları hedefleyen Information Week mecrasının yayıncı ortaklarından biridir. 

Chuck Martin, University of New Hampshire, Whittemore School of Business and Economics fakültesinde Pazarlama ve Pazar Araştırmaları dersleri vermiştir, CNN, CNBC, Fox, Cheddar TV ve ABC gibi televizyon kanallarına sayısız kez konuk olmuştur ve hala, düzenli olarak iş dünyası için yayın yapan  programlara katılmaktadır.

CHUCK MARTIN kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.