INFLUENCER BLOG İLETİŞİM

DR. KJELL A. NORDSTRÖM

Dr. Kjell A. Nordström Ekonomist, Yazar ve Kamu Konuşmacısı

icon

Konuşmacı Çözümleri

Keynote & Konuşma

DR. KJELL A. NORDSTRÖM 2024 Konuşma Başlıkları DR. KJELL A. NORDSTRÖM 2024 Konuşma Başlıkları

  • Ultramodern Çokuluslu Şirket: Uluslararası Bir Firmada Stratejiler, Yapılar ve Liderlik
  • Rekabetçi Avantajlar Yaratmak ve Savunmak
  • Bilmek, Gitmek, Yapmak ve Olmak İçin Özgür Olduğumuzda Liderin Rolü
  • Nasıl $$ Kazanılır: İyi İşleyen Bir Piyasa Ekonomisinde Para Kazanmanın İlkeleri
  • Açık ve Örtülü Bilgi: Dördüncü Nesil Rekabet Avantajlarının Temeli.
  • Çok Uluslu Şirketler, Tarifler ve Küresel Kabileler
  • Yetenek Sermayeyi Dans Ettirir: Yeni Dünyada Nasıl Başarılı Olunur?
  • Küresel Köy: Yaşam Tarzlarına ve Bunların İş Dünyasına Etkilerine Genel Bir Bakış

Konuşmacı Profili

Dr. Kjell Anders Nordström İsveçli bir ekonomist, yazar ve konuşmacıdır. 20 yılı aşkın bir süredir çok uluslu şirketlerle çalışmaktadır ve dünya çapında birçok büyük çok uluslu şirkete danışmanlık hizmeti vermiştir. İki yılda bir yapılan yönetim düşünürleri sıralaması olan 2011 Thinkers 50'de Avrupa'da 5. sırada, dünyada ise ilk 50 arasında yer almıştır ve 11 yıl üst üste 50 arasında yer alan az sayıdaki kişiden biridir.

Kjell Nordström, firmaların uluslararasılaşma süreci üzerine üç kitap ve çok sayıda makale yayınlamıştır. Jonas Ridderstråle ile birlikte yazdığı Funky Business - Talent makes capital dance (Funky Business - Yetenek sermayeyi dans ettirir) adlı kitap, çağımızın ticari firmalardan ve onların liderlerinden ne beklediğine dair bir manifesto niteliğindedir. Nordströms'ün ikinci kitabı Karaoke Kapitalizmi: Management for Mankind (Jonas Ridderstråle ile birlikte yazdı) adlı ikinci kitabı ise Karaoke Kapitalizmi dünyasında nasıl başarılı olunacağına dair yeni bir manifesto niteliğinde.

Nordström ve Ridderstråle bir davası olan asilerdir. Akademik titizlik, güçlü mantık ve korkak özgür düşüncenin alışılmışın dışındaki kombinasyonuyla devrimciler için kuralları bir kez daha yeniden yazıyorlar. Bu, zekâlar için gerçek bir egzersizdir. Yazarlar Mart 2004'te CNN'in "Global Office" programına katılarak Karaoke Kapitalizmi'nin ardındaki fikirler üzerine Stockholm'de kaydedilmiş uzun bir söyleşi gerçekleştirdiler.

Kuruluşlardan ve liderlerinden beklenenlere ilişkin bir manifesto sunan yazar, iş dünyasına ilişkin görüşlerinizi sınayacak güçlü ve keskin mesajlar veriyor. Günümüz dünyasındaki geleneksel yaklaşımların geçerliliğine meydan okurken, sürdürülebilirlik için gerçek ve alternatif stratejiler sunuyor. Tarzı, mesajını yansıtıyor; alışılmadık ama geçerli, dinamik ama dikkate değer. Tipik bir iş gurusu değil; devrimci mesajını devrimci bir şekilde veriyor.

DR. KJELL A. NORDSTRÖM kurumunuza ilham vermek için hazır!
Farklı çözümleri ile davet etmek için:

Formu Doldurun

Bize +90 212 401 35 45 numaralı telefondan ulaşabilir veya info@speakeragency.com.tr mail adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

mikrofon arkaplan
Send Plane iletişime geçin
İletişime geçin
Formunuz başarıyla gönderilmiştir.