DUYGU ALPTEKİN GÜRSU, MCC

Duygu Alptekin Gürsu, MCCGlobal Liderlik & Takım Koçu, Konuşmacı ve Yazar

Keynote & Konuşma

 • Liderlik Gelişimi Bir Kişisel Gelişim Yolculuğudur
 • Psikolojik Dayanıklılık ve Esnekliğinizi Nasıl Geliştirirsiniz?
 • Uzaktan Çalışırken İletişiminizde Nasıl Daha Etkili Olabilirsiniz?
 • Nasıl Sürdürülebilir Başarıya Sahip Bir Takım Olursunuz?
 • Liderlik ve Yönetici Duruşunuzu Nasıl Sergileyebilirsiniz?
 • Geleceği İnşa Ederken Artan Kadın Liderliği İhtiyacı ve Cam Tavan Paradoksu

Konuşmacı Profili

Pazarlama alanındaki güçlü kurumsal deneyimi ile Duygu Alptekin Gürsu üst, orta düzey ve yetenek havuzundaki yüksek potansiyelli yöneticilere liderlik koçluğu ve eğitimleri vermekte, aynı zamanda yönetim takımlarına da takım koçluğu hizmetleri sunmaktadır. Gürsu, çalıştığı liderlerin kendi öz kimlikleri ile bağ kurmalarına bilinçli ve niyete dayalı davranışlar sergilemelerine ve takımlarıyla beraber başarılı sonuçlar yaratabileceklerine derin bir inançla bağlıdır. Özellikle başarılı olduğu ve çalışmaktan keyif aldığı alanlar yönetici varlığı, iletişim becerileri, ekip geliştirme ve başkalarına ilham vermektir. 2012’den beri Financial Times ve Forbes tarafından dünyanın en saygın yönetici eğitimi ve koçluk şirketleri arasında sayılan Center for Creative Leadership ve Coach Source’un Türkiye’deki ilk yetkili koçlarından biri olarak 40 ülkede yönetici ve takım koçluğu çalışmaları yapmıştır.

Duygu, bireylere bire bir ortamda liderlik koçluğu sunmakla beraber Avrasya, Orta Doğu ve Afrika'da pek çok farklı endüstride şirketin yönetim ekiplerine takım ve ilişki koçluğu hizmeti vermektedir. Pazarlama geçmişinden ilham alan Duygu, yöneticilerin kendi kimlikleri ile rahat olmalarına, özgünlükleri ve içsel güçleriyle temasa geçerek benzersiz liderlik markalarını oluşturmalarına yardımcı olur. Kendisinin liderlik, koçluk, pozitif psikoloji, gerçek endüstri deneyimi ve güncel akademik çalışmalarla farklı yaklaşımları sanatla birleştiren özel bir yaklaşımı vardır.

26 yıllık iş deneyimi ile, Gürsu uluslararası kurumsal pazarlama liderliği tecrübesini önce Unilever sonra 12 yıl boyunca the Coca-Cola Company olmak üzere Türkiye, Rusya, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Orta/Güney Asya ve Hindistan pazarlarında edinmiştir.

Gürsu, 2010-2016 yılları arasında Bilgi Üniversitesi MBA öğrencilerine pazarlama iletişimi ve uygulamalı liderlik dersleri vermiştir.

Robert Kolej’in ardından Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Kendisi eğitimine Bilgi Üniversitesi Psikoloji / Örgütsel Psikoloji Yüksek Lisans programı ile kadın liderliği gelişimi odağında devam etmektedir.

2016’da Mumbai Hindistan’da Global Liderlik Koçluğu ödülüne layık görülmüş, 2018’de de EMCC-Avrupa Mentorluk ve Yönderlik Derneği Koçluk Ödülüne aday gösterilmiştir.

2019’da Mediacat yayıncılık tarafından yayınlanan “İçimdeki Lider” adlı kitabı 2020-21 Platin Dergisi Yılın En İyi Yönetim ve Liderlik Kitabı ödülüne aday gösterilmiştir.

Evli ve bir çocuk annesidir. Şarkı söylemek, yoga, basketbol, seyahat etmek ve tiyatro ilgi alanlarıdır.


Master Class Workshops

Koçvari Liderlik

Bir lider olarak farkındalığınızı ve etkinizi arttırmak, ilişki ve takım liderliği konusunda yeni bir bakış açısı kazanmak, yetişkin öğrenme modeline göre geliştirilmiş bir eğitimde uygulanabilir beceri ve tekniklerle koçvari liderlik anlayışını hayatınızın bir parçası yapmak ister misiniz?

Ekibinize ne yapmaları gerektiğini söylemekten bıktıysanız,
Ekibinizin daha aktif ve sahiplenici olmasını istiyorsanız,
Ekibinizi ve organizasyonunuzu daha iyi anlamak istiyorsanız,
Ekibinizin öğrenme çevikliğini geliştirmek istiyorsanız,
Ekibinizle bir geri bildirim kültürü yaratmak istiyorsanız,
Ekibinizde motivasyon ve harekete geçme kabiliyeti oluşturmak istiyorsanız,
Ekibinizdeki farklılıkları yönetmek istiyorsanız,
Ekibinizde hayalini kurduğunuz bir etki bırakmak istiyorsanız,

Ve
Mevcut tarzınızın sizi hedeflerinize götürmeye yetmediğini düşünüyorsanız.
Gelin, koçvari Master Class Liderlik programında buluşalım. Liderlik & yönetim stilleri repertuvarınızı genişletip kişisel ve organizasyonel hedeflere ulaşmanın yeni yollarını beraber keşfedelim.

Kelime Bulutu

 • Liderlik

 • İlham Veren Kadınlar

 • İlham Veren Hikayeler

 • Kişisel Liderlik

 • Vizyon & Strateji